Dvojitá zlatá euforie i pády do vody. Takové bylo řádění českých kanoistů v Račicích

Josef Dostál
V neděli v Račicích na Labi vrcholil světový šampionát rychlostních kanoistů. Do ochozů opět zavítaly stovky fanoušků, aby podpořily česká želízka. A že jich nebylo málo.
Už samotný postup do finále na olympijské dvoustovce byl úspěchem pro kanoistku Janu Ježovou.
Když v něm skončila osmá, nebyla zase tak úplně smutná.
Nejvíc se kotel českých fanoušků vařil až po jedenácté hodině, kdy na pětistovce vyrazil do závodu kajakář Josef Dostál.
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Tomáš Liška
27. 8. 2017 17:54
Podívejte se na obrázky z nedělních finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Račicích.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Další zprávy