Durant se vrátil po zranění a pomohl Oklahomě k výhře 27 body

24. 11. 2015 8:02
Kevin Durant.
Kevin Durant. | Foto: Reuters

Salt Lake City - Basketbalista Kevin Durant nastoupil v NBA po šestizápasové absenci a 27 body přispěl k výhře Oklahoma City Thunder na hřišti Utahu 111:89. Střelecký výkon dne předvedl Kemba Walker, který 39 body dotáhl Charlotte k výhře nad Sacramentem 127:122 po prodloužení.

Durant se po zranění stehenního svalu vrátil v dobré formě. Proti Utahu proměnil deset ze 13 střeleckých pokusů a s 27 body byl nejlepším střelcem utkání. "Měl jsem to v hlavě nastavené tak, že prostě navážu tam, kde jsem skončil. To je to, co odlišuje dobré hráče od skvělých - přístup," řekl Durant. Russell Westbrook přispěl k výhře 20 body.

Basketbalisté Charlotte předvedli velký obrat. Ve druhé půli se Sacramentem prohrávali až o 22 bodů, ještě před poslední čtvrtinou ztráceli 74:91. Obrat řídil rozehrávač Walker, který ve čtvrté periodě nastřílel 21 ze svých 39 bodů. Navíc poslal svůj tým do vedení sedm desetin sekundy před koncem základní hrací doby. Sacramento ale ještě dokázalo povedenou akcí po výhozu z autu vyrovnat.

"Ano, myslel jsem, že už je konec. Dělal jsem všechno možné pro vítězství. Měl jsem dobré pozice a začalo mi to padat," řekl po utkání Walker, jehož tým ovládl prodloužení 15:10. Kings nestačilo 30 bodů a 11 doskoků DeMarcuse Cousinse, ani 28 bodů Rudyho Gaye.

Poosmé z posledních deseti utkání zvítězili hráči San Antonia, kteří přehráli Phoenix 98:84. Obrana Spurs donutila soupeře k 28 ztrátám, 84 bodů je pro Suns sezonní minimum. Na výhře se 24 body podílel Kawhi Leonard. Phoenix vedl s 28 body Markieff Morris.

Kevin Love pomohl 34 body k výhře Clevelandu nad Orlandem 117:103. LeBron James nasbíral 15 bodů a 13 asistencí, navíc si připsal další milník v kariéře. V historických statistikách se posunul na 25. místo v počtu asistencí. V bilanci bodů je James na osmnácté příčce. Jediným dalším hráčem, který figuruje v top 25 v obou kategoriích, je Oscar Robertson.

Výsledky NBA:

Charlotte - Sacramento 127:122 po prodl., Cleveland - Orlando 117:103, Miami - New York 95:78, Milwaukee - Detroit 109:88, Minnesota - Philadelphia 100:95, San Antonio - Phoenix 98:84, Utah - Oklahoma City 89:111.