reklama
 
 

Důležité momenty jsem zvládla, těšilo Kvitovou

9. 2. 2013
Petra Kvitová nechala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu proti Austrálii zapomenout na letošní trápení. Po dvousetové výhře nad Jarmilou Gajdošovou získala pro český tým první bod.

Ostrava - Petra Kvitová nechala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu proti Austrálii zapomenout na letošní trápení. Po dvousetové výhře nad Jarmilou Gajdošovou získala pro český tým první bod.

Začátek byl pro Kvitovou nervózní

Kvitové Fed Cup tradičně vyhovuje, vyhrála už podvanácté z posledních třinácti duelů. "V prvním setu jsem byla nervózní, ale tiebreak jsem zvládla. Klíčové je zvládat důležité momenty zápasu a vyhrát v krátkém časovém úseku sedm bodů v tiebreaku je tím důležitým momentem," pochvalovala si Kvitová.

Podle české tenistky byl zápas kvalitní, k čemuž přispěly obě hráčky. "Z letošních zápasů bych ho přirovnala k zápasu 1. kola na Australian Open proti Schiavoneové. To byl taky boj a nakonec úspěšný. Jarka hrála moc dobře, věděla jsem ze sledování zápasů z Australian Open, že má slabší forhend a proto jsem se tam snažila tlačit a hrát pokud možno rychle," řekla k předzápasové taktice.

Gajdošová litovala promarněných příležitostí 

Zato Jarmila Gajdošová byla pochopitelně zklamaná. Zisk prvního setu měla blízko. Pak by se další průběh zápasu mohl vyvíjet úplně jinak.

"Do zápasu jsem dobře vstoupila, bohužel jsem brejk neudržela a tiebreak prohrála. Také ve druhém setu jsem měla hodně přiležitostí vrátit se do zápasu, ale nevyužila jsem je. Každopádně jsem spokojená. Je vidět, že od začátku roku dělám pokrok," těší Slovenku v australských službách.

Na otázku, zda bylo poznat, že se Kvitová momentálně trápí, odvětila: "Tak to teda nevím, výborně servírovala a hrála skvěle. Jestli takhle vypadá trápění?" pochválila soupeřku.

autor: David Procházka | 9. 2. 2013

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama