FOTO Držte si klobouky, Cheltenham je tady!

Napínavé závody, miliony vsazených liber, ty nejkrásnější klobouky i sto let tradice. To je Cheltenham Festival
Zara Phillipsová na dostizích v Cheltehamu. Krom toho, že jí v žilách koluje modrá krev (je příbuznou královny) je ještě skvělou žokejkou. Ostatně ve své sbírce má třeba i stříbrnou medaile z her v londýně.
Ruby Walsh je zase cheltenhamským šampionem. V roce 2007 tu během Chelteham Festivalu vyhrál rekordních sedm závodů.
Barry Geraghty je zase loňský pětinásobný šampion. Nejprestižnější Gold Cup ale vyhrál jen v roce 2005.
Na fandění v Cheltenhamu se musíte umět pořádně vyzbrojit. Jako tenhle fanoušek.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
13. 3. 2013 16:00
V Gloucestershire právě probíhá jeden z největších dostihových svátků planety, Cheltenham Festival.

Cheltenham - Už od roku 1907 se jezdí v anglickém Cheltenhamu jeden z nejslavnějších dostihů na světě, Cheltenham Gold Cup.

Možná nejsledovanější dostihový závod planety, který se jako již tradičně jede i letos v pátek, ovšem není jedinou událostí, jež se v Gloucestershire koná.

Po celý týden totiž probíhá tzv. Cheltenham Festival s množstvím závodů i speciálních událostí, jako je třeba Ladies day, naprogramovaný na středu, kdy dámy představují pro dostihy typické kloboukové kreace.

Galerii klobouků, fanoušků, závodů, vítězů i poražených si můžete prohlédnout v záhlaví tohoto článku.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy