Dramatický boj o život. Španělský plavec prchal při tréninku před žraloky

Sport Sport
20. 5. 2020 10:21
Měl to být všední trénink, pro španělského plavce Ariela Schrencka Martíneze se však změnil v boj o holý život.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Účastník loňského mistrovství světa handicapovaných plavců se připravoval v moři u Sant Feliu de Guixols na španělském pobřeží Costa Brava. Byl asi sto metrů od břehu, když uslyšel zděšené volání své maminky. 

"Moje máma začala křičet jako šílená, že jsou ve vodě žraloci," svěřil se španělské stanici Antena 3 Deportes sportovec, který má jen jednu ruku. Zlověstné ploutve čeřily vodu v jeho těsné blízkosti.

"V tu chvíli jsem zpanikařil a začal jsem plavat jak blázen. Byl jsem asi sto metrů od břehu a do těch sto metrů jsem dal celé svoje srdce i duši, plaval jsem o život. Nejsem teď v top formě a při tom sprintu ke břehu jsem málem umřel," dodal Martínez. Žraloci se přitom v této části Katalánska vyskytují jen vzácně. 

Podívejte se, jak Martínez unikal před žraloky:

 

Právě se děje

před 52 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy