Dramatický boj o život. Španělský plavec prchal při tréninku před žraloky

Sport Sport
20. 5. 2020 10:21
Měl to být všední trénink, pro španělského plavce Ariela Schrencka Martíneze se však změnil v boj o holý život.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Účastník loňského mistrovství světa handicapovaných plavců se připravoval v moři u Sant Feliu de Guixols na španělském pobřeží Costa Brava. Byl asi sto metrů od břehu, když uslyšel zděšené volání své maminky. 

"Moje máma začala křičet jako šílená, že jsou ve vodě žraloci," svěřil se španělské stanici Antena 3 Deportes sportovec, který má jen jednu ruku. Zlověstné ploutve čeřily vodu v jeho těsné blízkosti.

"V tu chvíli jsem zpanikařil a začal jsem plavat jak blázen. Byl jsem asi sto metrů od břehu a do těch sto metrů jsem dal celé svoje srdce i duši, plaval jsem o život. Nejsem teď v top formě a při tom sprintu ke břehu jsem málem umřel," dodal Martínez. Žraloci se přitom v této části Katalánska vyskytují jen vzácně. 

Podívejte se, jak Martínez unikal před žraloky:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy