Dostál triumfoval v Szegedu na pětistovce, čtyřkajak vybojoval třetí místo

Aktualizováno 28. 5. 2017 12:21
Kajakář Josef Dostal zvítězil v závodě Světového poháru na 500 metrů v Szegedu. V sobotu přitom skončil na dvojnásobné trati až šestý. Čtyřkajak ve složení Jan Štěrba, Daniel Havel, Jakub Špicar a Radek Šlouf obsadil třetí pozici.
Josef Dostál zvítězil v závodě Světového poháru v Szegedu.
Josef Dostál zvítězil v závodě Světového poháru v Szegedu. | Foto: Reuters

Szeged - Kajakář Josef Dostál vyhrál na Světovém poháru v Szegedu závod na 500 metrů. Trojnásobný olympijský medailista si dnes v Maďarsku spravil náladu po sobotním šestém místu na dvojnásobné trati.

Čtyřiadvacetiletý Dostál v Szegedu zahájil mezinárodní sezonu a na neolympijské pětistovce nedal soupeřům šanci. Druhého Roie Rodrígueze ze Španělska za sebou nechal o 408 tisícin sekundy, třetí byl o další desetinu sekundy zpět Ukrajinec Oleh Kucharyk.

Čtyřkajak Jan Štěrba, Daniel Havel, Jakub Špicar, Radek Šlouf skončil na Světovém poháru v Szegedu třetí při své premiéře na nové olympijské trati 500 metrů. Zvítězili Němci před Španěly, česká posádka na nejrychlejší ztratila přes sekundu.

Čtyřkajak získal na posledních dvou olympijských hrách bronzové medaile ještě na trati 1000 m. Po OH v Riu de Janeiro opustil posádku Josef Dostál, jenž se chce soustředit na individuální závody. Z bronzové olympijské posádky jsou v sestavě Havel a Štěrba, Špicar byl v Riu náhradníkem a Šlouf je loňským mistrem světa do 23 let na delbkajaku.