Dostál skolil rivala a pak si od něj vyžádal selfie. S Fuksou vylovili první české medaile

DÁME SELFIE? Josef Dostál poprosil na stupních vítězů velkého soupeře o fotku.
Páteční den na kanále Montemor-o-Velho rozjeli z českého pohledu kajakáři Jakub Špicar a Daniel Havel. Ale mimo jiné vinou křeče, která Špicara při závodě postihla, do boje o medaile v závodě na 1000 metrů neprošli. Na senzační bronz z loňského MS v Račicích nenavážou.
Mnohem spokojenější s výsledkem byli jiní deblíři, a sice kanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda. Ze semifinále na kilometru nejdříve prošli se štěstím o pouhých 13 setin před Brazilci...
... a ve finále pod sebe stlačili dvě posádky. Sedmé místo je pro dvojici, která jela v tomto složení finále na velké akci poprvé, skvělým úspěchem a povzbuzením směrem k olympiádě v Tokiu.
Hlavní medailové naděje českých fanoušků se však upínaly k Josefu Dostálovi (na snímku) a Martinu Fuksovi. První jmenovaný musel kvůli počtu kajakářů na 500 metrech do semifinále, a přestože v něm zvítězil, drbal si v cíli hlavu.