Dostál skolil rivala a pak si od něj vyžádal selfie. S Fuksou vylovili první české medaile

DÁME SELFIE? Josef Dostál poprosil na stupních vítězů velkého soupeře o fotku.
Páteční den na kanále Montemor-o-Velho rozjeli z českého pohledu kajakáři Jakub Špicar a Daniel Havel. Ale mimo jiné vinou křeče, která Špicara při závodě postihla, do boje o medaile v závodě na 1000 metrů neprošli. Na senzační bronz z loňského MS v Račicích nenavážou.
Mnohem spokojenější s výsledkem byli jiní deblíři, a sice kanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda. Ze semifinále na kilometru nejdříve prošli se štěstím o pouhých 13 setin před Brazilci...
... a ve finále pod sebe stlačili dvě posádky. Sedmé místo je pro dvojici, která jela v tomto složení finále na velké akci poprvé, skvělým úspěchem a povzbuzením směrem k olympiádě v Tokiu.
Hlavní medailové naděje českých fanoušků se však upínaly k Josefu Dostálovi (na snímku) a Martinu Fuksovi. První jmenovaný musel kvůli počtu kajakářů na 500 metrech do semifinále, a přestože v něm zvítězil, drbal si v cíli hlavu.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
24. 8. 2018 22:30
Prohlédněte si fotografie z pátečního programu MS v rychlostní kanoistice v Portugalsku. Martin Fuksa nejdříve získal bronz na pětistovce kanoistů a Josef Dostál pak na stejné distanci obhájil kajakářské zlato. S dvěma cennými kovy jsou Češi zatím čtvrtí.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy