Dostál skolil rivala a pak si od něj vyžádal selfie. S Fuksou vylovili první české medaile

DÁME SELFIE? Josef Dostál poprosil na stupních vítězů velkého soupeře o fotku.
Páteční den na kanále Montemor-o-Velho rozjeli z českého pohledu kajakáři Jakub Špicar a Daniel Havel. Ale mimo jiné vinou křeče, která Špicara při závodě postihla, do boje o medaile v závodě na 1000 metrů neprošli. Na senzační bronz z loňského MS v Račicích nenavážou.
Mnohem spokojenější s výsledkem byli jiní deblíři, a sice kanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda. Ze semifinále na kilometru nejdříve prošli se štěstím o pouhých 13 setin před Brazilci...
... a ve finále pod sebe stlačili dvě posádky. Sedmé místo je pro dvojici, která jela v tomto složení finále na velké akci poprvé, skvělým úspěchem a povzbuzením směrem k olympiádě v Tokiu.
Hlavní medailové naděje českých fanoušků se však upínaly k Josefu Dostálovi (na snímku) a Martinu Fuksovi. První jmenovaný musel kvůli počtu kajakářů na 500 metrech do semifinále, a přestože v něm zvítězil, drbal si v cíli hlavu.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
24. 8. 2018 22:30
Prohlédněte si fotografie z pátečního programu MS v rychlostní kanoistice v Portugalsku. Martin Fuksa nejdříve získal bronz na pětistovce kanoistů a Josef Dostál pak na stejné distanci obhájil kajakářské zlato. S dvěma cennými kovy jsou Češi zatím čtvrtí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy