Dostál skolil rivala a pak si od něj vyžádal selfie. S Fuksou vylovili první české medaile

DÁME SELFIE? Josef Dostál poprosil na stupních vítězů velkého soupeře o fotku.
Páteční den na kanále Montemor-o-Velho rozjeli z českého pohledu kajakáři Jakub Špicar a Daniel Havel. Ale mimo jiné vinou křeče, která Špicara při závodě postihla, do boje o medaile v závodě na 1000 metrů neprošli. Na senzační bronz z loňského MS v Račicích nenavážou.
Mnohem spokojenější s výsledkem byli jiní deblíři, a sice kanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda. Ze semifinále na kilometru nejdříve prošli se štěstím o pouhých 13 setin před Brazilci...
... a ve finále pod sebe stlačili dvě posádky. Sedmé místo je pro dvojici, která jela v tomto složení finále na velké akci poprvé, skvělým úspěchem a povzbuzením směrem k olympiádě v Tokiu.
Hlavní medailové naděje českých fanoušků se však upínaly k Josefu Dostálovi (na snímku) a Martinu Fuksovi. První jmenovaný musel kvůli počtu kajakářů na 500 metrech do semifinále, a přestože v něm zvítězil, drbal si v cíli hlavu.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
24. 8. 2018 22:30
Prohlédněte si fotografie z pátečního programu MS v rychlostní kanoistice v Portugalsku. Martin Fuksa nejdříve získal bronz na pětistovce kanoistů a Josef Dostál pak na stejné distanci obhájil kajakářské zlato. S dvěma cennými kovy jsou Češi zatím čtvrtí.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy