Domácí tituly v cross country mají Kulhavý a Havlíková

FOTO Pády, vedro, vyčerpání. Boj o bikerský trůn byl drsný
Nelidské vedro trápilo účastníky letošního mistrovství České republiky v cross country, které se konalo v Praze.
Pořádné horko sužovalo také vítěze mužské kategorie Jaroslava Kulhavého.
Olympijský vítěz z Londýna se na domácí bikerský trůn vrátil po čtyřech letech.
Mezi ženami vyhrála Pavla Havlíková.
20. 7. 2014 16:36
Mistryní republiky v cross country horských kol se v Praze-Řepích stala Pavla Havlíková, mezi muži vyhrál Jaroslav Kulhavý.

Praha - Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý vyhrál v Praze-Řepích domácí šampionát v cross country horských kol. Na nejvyšší stupeň se vrátil po čtyřech letech, stříbro získal Jan Škarnitzl, bronz Pavel Boudný. Mezi ženami byla nejrychlejší Pavla Havlíková.

Favorizovaný Kulhavý, jenž si na konci června připsal vytoužený titul mistra světa mezi maratonci, se podle očekávání pohyboval v čele závodu od prvního z deseti okruhů. Škarnitzl za ním ale nakonec zaostal o pouhých sedm sekund.

Mistryní republiky se stala všestranná cyklistka Havlíková, jež za sebou nechala druhou Lucii Veselou téměř o dvě minuty, pro bronz si dojela Karla Štěpánová. Vítězka předchozích tří ročníků a zároveň dnešní hlavní favoritka Tereza Huříková závod nedokončila.

Jednatřicetiletá Havlíková se v Praze, kde se jelo mistrovství republiky poprvé v historii, dočkala mezi bikerkami třetího titulu. Pro ten premiérový si dojela už v roce 2001, druhý si připsala před šesti lety, loni finišovala za Huříkovou druhá. Tři české tituly má rovněž mezi cyklokrosařkami.

Mistrovství republiky a závod Českého poháru v cross country horských kol v Praze:

Ženy: 1. Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec) 1:20:30, 2. Veselá (GT bicycles opportunity) -1:43, 3. Štěpánová (Kona Cycling Point) -2:56, 4. Škarnitzlová (Giant Cycling Point) -4:32, 5. Bulisová (4ever CykloBulis Bystřice) -5:11, 6. Ježková (GT bicycles opportunity) -5:29.

Muži: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:32:09, 2. Škarnitzl (Sram Rubena Trek) -7, 3. Boudný -2:47, 4. Ulman (oba Česká spořitelna Specialized) -3:02, 5. Nesvadba (Superior Rubena) -3:38, 6. Eberl (Remerx-Merida Kolín) -3:50.