Dojatý Američan Agassi se dočkal uvedení do Síně slávy

ČTK ČTK
10. 7. 2011 7:30
Přiznal, že jako malý cítil k tenisu odpor
Andre Agassi.
Andre Agassi. | Foto: Reuters

Newport - Americký tenista Andre Agassi se dnes v Newportu dočkal uvedení do tenisové Síně slávy. Ve svém proslovu viditelně dojatý poděkoval svému sportu za vše, co mu do života přinesl, včetně jeho manželky Steffi Grafové.

Agassi zdůraznil, že jako malý k tenisu občas cítil odpor, když ho k němu přemlouval jeho otec Mike. Ale jako jednačtyřicetiletý muž si myslí, že i odpor k tenisu musel být součástí cesty k osmi grandslamovým titulům a uvedení do Síně slávy.

Čtěte také:

Zakopalová zůstala v Budapešti před branami finále
VIDEO Podívejte se na 10 nejlepších výměn na Wimbledonu

"Když mi bylo pět, řekl mi táta, ať vyhraju Wimbledon. V sedmi mi totéž řekl o všech grandslamech. Ani nevím, kolikrát mi řekl, abych se dostal do Síně slávy. Když mi bylo devětadvacet, řekl mi, ať se ožením se Steffi Grafovou. Prosím, tati, nikdy mi nepřestávej říkat, co mám dělat," řekl dojatý tenista směrem k téměř dvěma stovkám lidí, kteří přijeli v rámci jeho doprovodu.

Foto: Reuters

Agassi je jedním ze šesti tenistů, kterým se v historii podařilo vyhrát všechny čtyři grandslamové turnaje.

Celkem v dvacetileté kariéře získal osm těchto prestižních trofejí, z toho polovinu na Australian Open a dvě na US Open. Celkem vyhrál 60 turnajů ATP, dvakrát Davis Cup a 101 týdnů byl lídrem světového žebříčku. Kariéru ukončil v roce 2006.

Vedle Agassiho byla do Síně slávy uvedená také Fern Kellmeyerová, která se zasloužila o prosazení vysokoškolských sportovních stipendií pro ženy a patří mezi průkopnice ženského profesionálního tenisu.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy