Dohodnuto! Mega-šlágr Mayweather vs. Pacquaio bude

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 2. 2015 2:26
Američan Floyd Mayweather konečně podepsal dohodu k zápasu s Mannym Pacquiaem.
Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao.
Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao. | Foto: Oficiální facebook Manny Pacquiao

Las Vegas – Dali si na čas, nakonec ale boxerští fanoušci celého světa dostanou to, po čem tolik touží. V pátek večer podepsal Američan Floyd Mayweather smlouvu na duel s filipínskou legendou Mannym Pacquiaem. 2. května se tak konečně všichni v nejdražším boxerském zápase historie dozví, kdo je lepší!

Na jedné straně nejbohatší sportovec světa a ve 47 zápasech neporažená americká hvězda, na druhé straně filipínská legenda, která ze 64 profesionálních duelů vyhrála 57. „Dávám fanouškům to, čehož si žádají,“ napsal bijec přezdívaný „Money“ k fotce, kde má před sebou podepsanou poslední stránku smlouvy na souboj se svým rivalem. Tu následně umístil na svůj instagram.

Televizní giganty ještě čeká hodně jednání

„Oba jsou nejprominentnější boxeři posledních deseti let, všichni věří, že 2. května v MGM Grand v Las Vegas budeme svědky největší boxerské události historie,“ řekl k dlouho očekávanému stvrzení duelu Ken Hershman, šéf HBO Sports. „Všichni, kdo se v tomto sportu pohybují, věděli, že se tento duel musel uskutečnit,“ doplnil rivala a nyní kolegu Stephen Espinoza, generální ředitel Showtime Sports.

Oba se sešli na tiskové konferenci jen několik málo minut po zmíněné fotce Mayweathera. Potvrdily se tak čtvrteční zprávy z několika boxerských zdrojů, že dohoda je uzavřena a že se jen čeká, až ji neporažený Američan tradičně oficiálně potvrdí. Ten tak učinil zhruba 30 hodin poté. Už za pár minut se na facebookových profilech obou boxerů objevily oficiální koláže k „souboji století“.

Zatímco pro ně zákulisní martyrium de facto končí a začíná tvrdá příprava na duel, který se uskuteční za deset týdnů, pro zmíněné pány Hershmana s Espinozou teprve všechno de facto začíná. Obě televize se totiž musí domluvit, jak si rozdělí tzv. PPV (tj. placené televizní vysílání), kolik bude stát a kdo bude vysílat předzápasové dokumenty.

Mayweather věří v další velké vítězství

Oproti všem předpokladům totiž tyto aspekty spolupráce dvou velkých televizních rivalů na poli boxu ještě nejsou vyřešeny. „V jednání jsme teprve krátce. Jakmile bude všechno domluveno, dáme vám vědět. Dá se říct, že vše bude ladit takový společný all star tým obou stran,“ prozradil Espinoza.

„Já jsem ten nejlepší, neporažený ve 47 zápasech. Vím, že pokud předvedu v ringu své maximum, udělám to, co umím nejlépe – vyhraji. Manny se bude snažit o to, co boxeři ve 47 případech před ním nedokázali, přesto nebude úspěšný. Na konci zápasu budu mít na kontě vítězství číslo 48,“ nechal se slyšet tradičně sebevědomý Mayweather. Jeho rival zatím s prohlášením otálí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy