Dohodnuto! Mega-šlágr Mayweather vs. Pacquaio bude

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 2. 2015 2:26
Američan Floyd Mayweather konečně podepsal dohodu k zápasu s Mannym Pacquiaem.
Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao.
Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao. | Foto: Oficiální facebook Manny Pacquiao

Las Vegas – Dali si na čas, nakonec ale boxerští fanoušci celého světa dostanou to, po čem tolik touží. V pátek večer podepsal Američan Floyd Mayweather smlouvu na duel s filipínskou legendou Mannym Pacquiaem. 2. května se tak konečně všichni v nejdražším boxerském zápase historie dozví, kdo je lepší!

Na jedné straně nejbohatší sportovec světa a ve 47 zápasech neporažená americká hvězda, na druhé straně filipínská legenda, která ze 64 profesionálních duelů vyhrála 57. „Dávám fanouškům to, čehož si žádají,“ napsal bijec přezdívaný „Money“ k fotce, kde má před sebou podepsanou poslední stránku smlouvy na souboj se svým rivalem. Tu následně umístil na svůj instagram.

Televizní giganty ještě čeká hodně jednání

„Oba jsou nejprominentnější boxeři posledních deseti let, všichni věří, že 2. května v MGM Grand v Las Vegas budeme svědky největší boxerské události historie,“ řekl k dlouho očekávanému stvrzení duelu Ken Hershman, šéf HBO Sports. „Všichni, kdo se v tomto sportu pohybují, věděli, že se tento duel musel uskutečnit,“ doplnil rivala a nyní kolegu Stephen Espinoza, generální ředitel Showtime Sports.

Oba se sešli na tiskové konferenci jen několik málo minut po zmíněné fotce Mayweathera. Potvrdily se tak čtvrteční zprávy z několika boxerských zdrojů, že dohoda je uzavřena a že se jen čeká, až ji neporažený Američan tradičně oficiálně potvrdí. Ten tak učinil zhruba 30 hodin poté. Už za pár minut se na facebookových profilech obou boxerů objevily oficiální koláže k „souboji století“.

Zatímco pro ně zákulisní martyrium de facto končí a začíná tvrdá příprava na duel, který se uskuteční za deset týdnů, pro zmíněné pány Hershmana s Espinozou teprve všechno de facto začíná. Obě televize se totiž musí domluvit, jak si rozdělí tzv. PPV (tj. placené televizní vysílání), kolik bude stát a kdo bude vysílat předzápasové dokumenty.

Mayweather věří v další velké vítězství

Oproti všem předpokladům totiž tyto aspekty spolupráce dvou velkých televizních rivalů na poli boxu ještě nejsou vyřešeny. „V jednání jsme teprve krátce. Jakmile bude všechno domluveno, dáme vám vědět. Dá se říct, že vše bude ladit takový společný all star tým obou stran,“ prozradil Espinoza.

„Já jsem ten nejlepší, neporažený ve 47 zápasech. Vím, že pokud předvedu v ringu své maximum, udělám to, co umím nejlépe – vyhraji. Manny se bude snažit o to, co boxeři ve 47 případech před ním nedokázali, přesto nebude úspěšný. Na konci zápasu budu mít na kontě vítězství číslo 48,“ nechal se slyšet tradičně sebevědomý Mayweather. Jeho rival zatím s prohlášením otálí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy