Do úvodního závodu skokanů se kvalifikovali tři Češi

22. 11. 2013 21:51
V úvodním závodě nové sezony Světového poháru skokanů na lyžích v Klingenthalu se představí tři čeští reprezentanti: Jan Matura, Čestmír Kožíšek a Jakub Janda.
Jan Matura
Jan Matura | Foto: Reuters

Klingenthal - V úvodním závodě nové sezony Světového poháru skokanů na lyžích v Klingenthalu se představí tři čeští reprezentanti.

Jistý start měl desátý muž minulého ročníku Jan Matura, z dnešní kvalifikace postoupili Čestmír Kožíšek a Jakub Janda. Neuspěli naopak Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Martin Cikl.

Nejlepší výkon z Čechů v kvalifikaci na nedělní závod předvedl Kožíšek, kterému 130 m vyneslo 27. místo. Janda (124 m) obsadil poslední postupovou 40. příčku, těsně za ním skončil se ztrátou dvou bodů Hlava (125,5). Hájek (117,5) s Ciklem (110) byli na 51., respektive 57. pozici.

Kvalifikaci vyhrál Polák Piotr Žyla (137,5). V sobotu se v Klingenthalu uskuteční soutěž družstev.