Do Prahy přijede skákat i chorvatská kráska Vlašičová

FOTO Čarokrásná skokanka Blanka Vlašičová slaví třicetiny
Během své reprezentační kariéry, která začala už v roce 2000 na olympiádě v Sydney. Vlašičová získala hned sedm medailí z mistrovství světa a jedno stříbro z olympiády (v Pekingu).
Nejlepšími výkony balkánské krásky jsou 208 centimetrů (venku) a 206 centimetrů (v hale)
Po šampionát v Daegu, kde Vlašičová získala stříbro, se rozhodla odejít na operaci achillovy šlachy, ovšem zdravotní problémy ji neopustily.
Letos se Vlašičová pokusila o návrat a i když skočenými dvěma metry v květnu zaznamenala čtvrtý nejlepší výkon roku, kvůli dalším zdravotním problémům musela zbytek sezony oželet. Včetně šampionátu v Moskvě.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
22. 1. 2014 14:24
Mohamed Aman z Etiopie v běhu na 800 metrů, jamajský sprinter Nesta Carter a výškařka Blanka Vlašičová z Chorvatska přijedou na atletický mítink do Prahy

Praha - Mohamed Aman z Etiopie v běhu na 800 metrů, jamajský sprinter Nesta Carter a výškařka Blanka Vlašičová z Chorvatska. To jsou nová jména ve startovní listině mezinárodního atletického mítinku Praha Indoor 2014, který se uskuteční 25. února v O2 areně jako testovací závod halového mistrovství Evropy 2015.

Aman je halovým mistrem světa z Istanbulu v roce 2012. Letos na šampionátu v Sopotech na začátku března chce titul obhájit a jako druhý půlkař v historii běžet v hale pod 1:44 minuty.

Carter je za krajanem Usainem Boltem a Američanem Justinem Gatlinem třetím nejrychlejším mužem planety, z loňského MS v Moskvě má bronz ze stovky a je také světovým rekordmanem ze sprinterské štafety. Chce v Sopotech vyhrát, v Istanbulu byl před dvěma lety druhý.

Již dříve organizátoři pražského mítinku oznámili na šedesátce start dalšího Jamajčana Lerona Clarka a zkušeného Kima Collinse. "Bolt ani Gatlin v hale nestartují, takže Carter je aktuálně nejlepší sprinter na světě k mání," řekl na tiskové konferenci sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Dvojnásobná mistryně světa v hale i venku Vlašičová měla dlouhodobé problémy se zdravím, ale podle aktuálních informací je v pořádku a v plném tréninku. Mítink v Praze by měl být jejím druhým halovým startem v sezoně.

Třístovku by v Praze měl běžet Pavel Maslák, stejně jako Denisa Rosolová, kteří budou v té době ladit formu na Sopoty. Již dříve oznámili organizátoři start Kubánce Dayrona Roblese na překážkách, německého tyčkaře Björna Otta či koulařů Ladislava Prášila, Tomasze Majewského z Polska a Kanaďana Dylana Armstronga.

"Tři hlavní hvězdy by měly přilákat diváky. Jsme ale připravení doplnit startovní listinu podle aktuální výkonnosti atletů v probíhající sezoně," uvedl Juck.

Mítink, na který už se prodávají vstupenky, bude testem pro halové mistrovství Evropy, které se v Praze bude konat o rok později. Dráha bude v hale postavena na mítink teprve podruhé. "Budeme testovat zázemí, celou halu, logistiku, sportovní i technickou stránku," řekl předseda organizačního výboru Libor Varhaník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy