Do finále Světového poháru veslařů v Poznani postoupily další dvě české posádky

ČTK Sport ČTK, Sport
17. 6. 2017 14:45
Dvojskif Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka ve složení Matěj Tikal, Jan Pilc, Jakub Paroulek a Tomáš Emr postoupili do finále na Světovém poháru veslařů v Polsku.
Kristýna Fleissnerová (vlevo) a Lenka Antošová jsou úřadujícími mistryněmi Evropy.
Kristýna Fleissnerová (vlevo) a Lenka Antošová jsou úřadujícími mistryněmi Evropy. | Foto: Tomáš Liška

Poznaň - Ve finále druhého závodu veslařského Světového poháru v Poznani se představí tři české posádky. Dvojku bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil, která postoupila již v pátek, dnes doplnily dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Jan Pilc, Jakub Paroulek, Tomáš Emr.

Obě lodě postoupily do finále z oprav. Čtyřka "bez" byla třetí, úřadující evropské šampionky Antošová s Fleissnerovou čtvrté.

Další tři posádky čeká v neděli start ve finále B, neboť se ve svých semifinálových jízdách nedostaly mezi trojici nejlepších. Dvojskif Matyáš Klang, Petr Melichar byl čtvrtý, skifaři lehkých vah Jiří Šimánek a Jan Cincibuch šestí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy