Kajakářka Galušková obsadila na SP v Augsburgu osmé místo

Aktualizováno 25. 6. 2017 14:18
Kajakářka Karolína Galušková obsadila ve druhém závodu Světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu osmé místo. Z vítězství se před domácími fanoušky radovala Němka Ricarda Funková, bronzová závodnice z úvodního podniku v Praze.
Karolína Galušková
Karolína Galušková | Foto: ČTK

Augsburg - Galušková, jež v Augsburgu prošla do závěrečných bojů o medaile z pátého místa jako první z českých kajakářek v sezoně, ve finálové jízdě nasbírala šest trestných sekund za tři dotyky branek. Na vítěznou Funkovou, jež si připsala jeden šťouch, ztratila 10,16 sekundy.

Další české reprezentantky skončily stejně jako před týdnem Troji v semifinále. Na postup v Německu nedosáhly Amálie Hilgertová (18.), její slavná teta Štěpánka Hilgertová (21.) ani úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová, jež neprojela branku a byla třetí od konce osmadvacátá.

V semifinále kanoistů ztroskotaly obě české lodě a stejně jako v Praze bylo finále bez nich. Václav Chaloupka obsadil 16. pozici, Stanislav Ježek byl třiadvacátý.

Závody SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C1: 1. Beňuš (SR) 104,90 (0), 2. Tasiadis -1,39 (2), 3. Anton (oba Něm.) -1,94 (2), …v semifinále 16. Chaloupka, 23. Ježek (oba ČR).

Ženy:

K1: 1. Funková (Něm.) 107,67 (2), 2. Dukátová (SR) -0,95 (0), 3. Krageljová (Slovin.) -1,56 (0), …8. Galušková -10,16 (6), v semifinále 18. A. Hilgertová, 21. Š. Hilgertová, 28. Kudějová (všechny ČR).