Do druhého závodu Turné čtyř můstků prošli v Ga-Pa z kvalifikace Koudelka, Štursa a Kožíšek

31. 12. 2017 15:43
Do druhého závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu se stejně jako v Oberstdorfu kvalifikovalo trio českých skokanů na lyžích Roman Koudelka, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek. Opět neuspěl Viktor Polášek, jehož od postupové padesátky dělily necelé dva body.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: ČTK

Garmisch-Partenkirchen - České trio skončilo v dnešní kvalifikaci v páté desítce a pro první kolo novoročního závodu, jež se tradičně skáče k.o. systémem, bude mít hodně silné soupeře.

Jednačtyřicátý Koudelka, který v Oberstdorfu jako jediný z Čechů díky 30. místu bodoval, se utká s vítězem Turné z roku 2016 Peterem Prevcem ze Slovinska.

Třiačtyřicátý Štursa se střetne s dalším Slovincem Jernejem Damjanem, sobotním soupeřem Koudelky. Kožíšek bude ve dvojici s třetím mužem kvalifikace a pátým z Oberstdorfu Stefanem Hulou z Dánska. Polášek byl třetí pod čarou.

Kvalifikaci vyhrál a šek na 2000 eur získal Nor Johann Andre Forfang díky nejdelšímu skoku 140,5 metru. Druhý byl Polák Dawid Kubacki. Německý favorit Richard Freitag byl čtvrtý, vítěz z Oberstdorfu Kamil Stoch z Polska šestý. První kolo závodu startuje na Nový rok ve 14.00.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Forfang (Nor.) 143,8 b. (140,5 m), 2. Kubacki 136,2 (135,5), 3. Hula (oba Pol.) 135,8 (135,5), 4. Freitag (Něm.) 134,8 (135), 5. D. Kobajaši (Jap.) 134,4 (136), 6. Stoch (Pol.) 132,5 (131,5), … 41. Koudelka 109,0 (119,5), 43. Štursa 104,6 (121), 48. Kožíšek 102,5 (118,5), 53. Polášek (všichni ČR) 99,5 (119).

Dvojice pro 1. kolo závodu: Koudelka - P. Prevc (Slovin.), Štursa - Damjan (Slovin.), Kožíšek - Hula.