Djokovič vyhrál v Paříži rekordní šestý letošní turnaj Masters

8. 11. 2015 17:29
Novak Djokovič s vítěznou trofejí
Novak Djokovič s vítěznou trofejí | Foto: Reuters

Paříž - Světová jednička Novak Djokovič získal v Paříži rekordní šestý titul z letošních turnajů Masters. Srbský tenista ve finále zdolal druhého hráče žebříčku Brita Andyho Murrayho 6:2, 6:4 a potvrdil životní sezonu. Během ní vybojoval už desátý titul, ze čtyř grandslamů vyhrál letos tři a roli krále bude chtít potvrdit i na Turnaji mistrů v Londýně, který začne za týden.

Osmadvacetiletý Djokovič během vítězné jízdy Paříží zdolal mimo jiné ve čtvrtfinále Tomáše Berdycha. V sobotu po téměř dvou měsících prohrál set (v semifinále se Švýcarem Stanem Wawrinkou), finálový zápas s Murraym ale zvládl bravurně. Jeho neporazitelnost trvá už 22 zápasů, posledním Djokovičovým přemožitelem byl ve finále Masters v Cincinnati Roger Federer na konci srpna.

Letošní bilanci má rodák z Bělehradu 78 výher a pouhých pět porážek, na grandslamech pak 27:1. Finále hrál na 14 turnajích v řadě, jen na jediném v lednu v Dauhá skončil dříve. Z Paříže odjel s vítěznou trofejí počtvrté v kariéře.

"Jsem pyšný a moc rád, že jsem získal tu další titul. Startovali tady všichni nejlepší hráči světa," řekl Djokovič na kurtu. Murrayho čeká nyní rovněž Turnaj mistrů a pak finále Davis Cupu v Belgii.