Djokovič si podmanil i Šanghaj a má devátý letošní titul

18. 10. 2015 12:49
Srbský tenista Novak Djokovič i na konci sezony šlape jako dobře namazaný stroj. V dnešním finále turnaje v Šanghaji nedal šanci Francouzovi Tsongovi a celý podnik ovládl bez ztráty setu. Je to jeho devátý letošní titul.
Novak Djokovič s trofejí pro vítěze turnaje.
Novak Djokovič s trofejí pro vítěze turnaje. | Foto: Reuters

Šanghaj - Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál bez ztráty setu turnaj v Šanghaji a získal letošní devátý titul. První hráč světového žebříčku porazil ve finále šestnáctého nasazeného Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 6:2, 6:4.

Na turnaji kategorie Masters v Šanghaji zvítězil Djokovič po letech 2012 a 2013 potřetí, celkově si připsal 57. titul v kariéře. Bilanci vzájemných zápasů s Tsongou si vylepšil na 14:6. V prvním setu sebral soupeři třikrát servis, ale v druhém Francouz dlouho odolával a odvrátil pět brejkbolů. Přesto nakonec po hodině a 18 minutách kapituloval.

Po triumfu na US Open vyhrál Djokovič minulý týden turnaj v Pekingu a na vítězné vlně pokračoval i v Šanghaji. Naposledy prohrál v srpnovém finále v Cincinnati s Rogerem Federerem, od té doby čítá jeho série výher už 17 zápasů.

Za šanghajské vítězství obdržel Djokovič šek na 913.600 dolarů, celkově si už letos na prémiích vydělal více než 16 milionů dolarů.