Djokovič rozšlapal raketu, ale jde dál. Mladenovicová září

7. 9. 2015 7:39
Při svém premiérovém vystoupení v osmifinále grandslamového turnaje porazila Kristina Mladenovicová Rusku Jekatěrinu Makarovovou.

New York - Při svém premiérovém vystoupení v osmifinále grandslamového turnaje porazila Kristina Mladenovicová Rusku Jekatěrinu Makarovovou a zahraje si první čtvrtfinále kariéry. Dvaadvacetiletá Francouzka tak potvrdila svou spanilou jízdu letošním US Open.

Mladenovicová ovládla první set ve zkrácené hře, druhý ztratila, ale ve třetím favorizovanou soupeřku smetla poměrem 6:1. O semifinále se utká s Italkou Robertou Vinciovou.

V mužské dvouhře nezaváhal Novak Djokovič a postoupil ve Flushing Meadows podeváté za sebou do čtvrtfinále. Světová jednička ale ztratila svůj první set na turnaji. Srb zvítězil nad Španělem Robertem Bautistou-Agutem po setech 6:3, 4:6, 6:4, 6:2.

Djokovič vzteky rozšlapal raketu

Djokovičovi trvalo přes tři hodiny, než zlomil odpor třiadvacátého nasazeného Bautisty, který s ním vydržel ve výměně a svým rychlým forhendem mu dělal velké problémy. Djokovič mohl vyhrát ve třech setech, ale ve druhém prohrál od stavu 4:2 pět her a po ztracené sadě rozšlápl raketu opřenou o tašku. "Vidíte někde zlomenou raketu? Já ne," vtipkoval vítěz US Open z roku 2011 po zápase.

Ve třetím setu dokázal Djokovič získat zpět svoji jistotu i vedení. Fanoušci na kurtu Arthura Ashe možná více fandili Bautistovi. Proto když Djokovič získal důležitý brejk ve čtvrté sadě po krásném voleji, nastražil ucho a žádal si bouřlivé ovace. V koncovce si prohrál jednou podání, ale set i zápas už dovedl do konce.

"Bautista odehrál vynikající zápas a musím mu poblahopřát. Donutil mě hrát naplno, neměl jsem lehký bod a jsem rád, že jdu dál," řekl srbský tenista.

V dalším kole se Djokovič střetne s jiným španělským tenistou, Felicianem Lopezem. Ten bude usilovat o své první grandslamové semifinále díky jednoznačné výhře nad přemožitelem Nadala Italem Fabiem Fogninim.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 42,253.400 dolarů):

Muži:

Dvouhra - 4. kolo:

Djokovič (1-Srb.) - Bautista (23-Šp.) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2, F. López (18-Šp.) - Fognini (32-It.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:1.