Djokovič potřetí evropským králem, Ledecká byla v anketě tiskových agentur čtvrtá

26. 12. 2018 13:38
Nejlepším evropským sportovcem roku byl v anketě tiskových agentur vyhlášen už potřetí srbský tenista Novak Djokovič. Česká dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování a snowboardingu Ester Ledecká skončila v hlasování pořádaném polskou agenturou PAP na čtvrtém místě.
Novak Djokovič
Novak Djokovič | Foto: Reuters

Letošní vítěz Wimbledonu a US Open, který se vrátil na pozici světové tenisové jedničky, si v anketě 23 tiskových agentur, mezi nimiž byla i ČTK, zopakoval vítězství z let 2011 a 2015. Víc výher má jen švýcarský tenista Roger Federer, který byl evropským sportovním králem zvolen pětkrát.

Další místa obsadili chorvatský fotbalista a držitel Zlatého míče Luka Modrič a britský mistr světa v závodech formule 1 Lewis Hamilton. Vítěz dvou předchozích ročníků portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo se nevešel do první desítky.

V ní jsou vedle Ledecké ještě další dvě ženy - norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová, která letos ukončila závodní kariéru, a rumunská tenisová jednička Simona Halepová.

Nejlepší sportovci Evropy roku 2018 podle ankety evropských agentur:

1. Djokovič (Srb./tenis) 145 bodů, 2. Modrič (Chorv./fotbal) 132, 3. Hamilton (Brit/formule 1) 114, 4. Ledecká (ČR/sjezdové lyžování a snowboarding) 74, 5. M. Fourcade (Fr./biatlon) 69, 6. Hirscher (Rak./sjezdové lyžování) 67, 7. Björgenová (Nor./běh na lyžích) 59, 8. Griezmann (Fr./fotbal) 43, 9. Mayer (Fr./atletika) 40, 10. Halepová (Rum./tenis) a Stoch (Pol./skoky na lyžích) po 39.