Diamantová liga je cirkus, tvrdí šéftrenér atletů Dvořák

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
16. 7. 2014 16:00
Diamantová liga má za sebou už devět závodů, v nichž se představilo i několik špičkových českých atletů.
Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák.
Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák. | Foto: ČTK

Praha - Diamantová liga má za sebou už devět závodů, v nichž se představilo i několik špičkových českých atletů. Šéftrenér Tomáš Dvořák se však v rozhovoru pro Aktuálně.cz netají, že touto soutěží příliš nadšený není.

Zároveň ho ale těší, že především výkony Špotákové, Veselého i několika dalších atletů jsou příslibem před srpnovým mistrovstvím Evropy v Curychu.

Je Diamantová liga optimální prověrkou formy atletů před evropským šampionátem?

Není, protože v jednotlivých disciplinách často startují atleti, kteří tam svojí výkonností nepatří, ale protlačili je tam manažeři. Z této soutěže se stal cirkus bez účasti řady vynikajících závodníků.

Několik českých atletů tam přece jen cestu našlo. Co vám jejich výkony napovídají?

Plně spokojen jsem samozřejmě se Špotákovou a Veselým. Bára se po mateřské přestávce vrátila do oštěpařského sektoru ve velice dobrém rozpoložení a hned se zase zařadila mezi absolutní oštěpřskou špičku. Také Víťa přes určité zdravotní komplikace podává téměř pravidelně dobré výkony. Oba tak mají reálnou šanci na konečně prvenství v této čtrnáctidílné soutěži. Pěknými výkony na sebe upozornili také na středních tratích Masná i Holuša a překážkářka Rosolová.

Je už definitivní, že koncem týdne v Monaku se letos poprvé představí úřadující mistryně světa na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová?

Ano, čeká ji po loňské zlomenině zánártní kůstky první letošní start. Říká, že je dostatečně připravená a psychicky silná. V optimálním stavu není její dlouhodobý problém, kterým je bolavá pata. Jsem samozřejmě velice zvědavý, jakého času bude schopna po několikaměsíční nucené zdravotní přestávce dosáhnout.

Od koho jste zatím z předních českých atletů čekal víc?

Především od oštěpařů Frydrycha a Vadlejcha, jejichž kolísavá forma je pro mě velkou neznámou. Ve svých výkonech mají obrovské rozdíly, až kolem deseti metrů. Také koulař Prášil po svalovém zranění stále hledá svoji někdejší formu.

A co čekáte od svých svěřenců na evropském šampionátu?

Především kvalitní výkony. Kromě několika zkušených atletů dostane šanci řada mladých, nadějných závodníků, pro něž by tento šampionát měl být odrazovým můstkem pro mistrovství světa v příštím roce a pro olympijské hry v Riu.

 

Právě se děje

Další zprávy