Devět českých lodí bude dnes v Troji bojovat o medaile. Těsně vypadl jen Hradilek

17. 6. 2017 12:39
Tři kanoistky, tři deblkanoe a tři kajakáři. Celkem devět českých lodí bude v dnešních finálových závodech Světového poháru v Troji bojovat o medaile. Vít Přindiš a dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler dokonce semifinále opanovali.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší. | Foto: Jan Luxík, kanoe.cz

Praha - O medaile bude dnes na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze bojovat devět českých lodí, po třech v každé kategorii. Čeští kajakáři obsadili v semifinále první tři místa, ale stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek skončil těsně jedenáctý a vypadl.

Suverénně nejrychlejší semifinálovou jízdu na kanálu v Troji předvedl Vít Přindiš, který i se dvěma trestnými sekundami nechal za sebou všechny soupeře. Další český reprezentant Ondřej Tunka za ním s čistou jízdou zaostal o 38 setin. Jiří Prskavec na Přindiše ztratil 1,39 sekundy a dělil se o třetí pozici s Australanem Lucienem Delfourem.

Loni čeští reprezentanti obsadili v závodě kajakářů v Troji první čtyři místa. To se letos opakovat nebude, protože Hradilek bude ve finále chybět. Osudným se mu stal dotyk deváté branky. S dvousekundovou penalizací zaostal o 16 setin za desátým Slovákem Jakubem Grigarem. Bez "šťouchu" by byl třetí.

Ve finále se představí všechny české kanoistky. Vicemistryně Evropy z nedávného šampionátu v Tacenu Tereza Fišerová skončila v semifinále se dvěma dotyky druhá, Monika Jančová na ni ztratila osm setin a obsadila třetí pozici. Z desáté příčky do finále pronikla juniorka Eva Říhová.

Mezi desítku finalistů se dostaly i všechny tři české deblkanoe. Bronzoví medailisté z ME Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli po kvalifikaci nejrychlejší také v semifinálové jízdě. Navzdory penalizaci za dotyk branky za sebou nechali o čtyři setiny další českou posádku Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli v semifinále pátí.

Finálový program začne ve 13:00.

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.