Devět českých lodí bude dnes v Troji bojovat o medaile. Těsně vypadl jen Hradilek

ČTK Sport ČTK, Sport
17. 6. 2017 12:39
Tři kanoistky, tři deblkanoe a tři kajakáři. Celkem devět českých lodí bude v dnešních finálových závodech Světového poháru v Troji bojovat o medaile. Vít Přindiš a dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler dokonce semifinále opanovali.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší. | Foto: Jan Luxík, kanoe.cz

Praha - O medaile bude dnes na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze bojovat devět českých lodí, po třech v každé kategorii. Čeští kajakáři obsadili v semifinále první tři místa, ale stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek skončil těsně jedenáctý a vypadl.

Suverénně nejrychlejší semifinálovou jízdu na kanálu v Troji předvedl Vít Přindiš, který i se dvěma trestnými sekundami nechal za sebou všechny soupeře. Další český reprezentant Ondřej Tunka za ním s čistou jízdou zaostal o 38 setin. Jiří Prskavec na Přindiše ztratil 1,39 sekundy a dělil se o třetí pozici s Australanem Lucienem Delfourem.

Loni čeští reprezentanti obsadili v závodě kajakářů v Troji první čtyři místa. To se letos opakovat nebude, protože Hradilek bude ve finále chybět. Osudným se mu stal dotyk deváté branky. S dvousekundovou penalizací zaostal o 16 setin za desátým Slovákem Jakubem Grigarem. Bez "šťouchu" by byl třetí.

Ve finále se představí všechny české kanoistky. Vicemistryně Evropy z nedávného šampionátu v Tacenu Tereza Fišerová skončila v semifinále se dvěma dotyky druhá, Monika Jančová na ni ztratila osm setin a obsadila třetí pozici. Z desáté příčky do finále pronikla juniorka Eva Říhová.

Mezi desítku finalistů se dostaly i všechny tři české deblkanoe. Bronzoví medailisté z ME Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli po kvalifikaci nejrychlejší také v semifinálové jízdě. Navzdory penalizaci za dotyk branky za sebou nechali o čtyři setiny další českou posádku Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli v semifinále pátí.

Finálový program začne ve 13:00.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 57 minutami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 58 minutami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 1 hodinou

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy