Devět českých lodí bude dnes v Troji bojovat o medaile. Těsně vypadl jen Hradilek

ČTK Sport ČTK, Sport
17. 6. 2017 12:39
Tři kanoistky, tři deblkanoe a tři kajakáři. Celkem devět českých lodí bude v dnešních finálových závodech Světového poháru v Troji bojovat o medaile. Vít Přindiš a dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler dokonce semifinále opanovali.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší.
Vít Přindiš byl v semifinále mezi kajakáři nejrychlejší. | Foto: Jan Luxík, kanoe.cz

Praha - O medaile bude dnes na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze bojovat devět českých lodí, po třech v každé kategorii. Čeští kajakáři obsadili v semifinále první tři místa, ale stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek skončil těsně jedenáctý a vypadl.

Suverénně nejrychlejší semifinálovou jízdu na kanálu v Troji předvedl Vít Přindiš, který i se dvěma trestnými sekundami nechal za sebou všechny soupeře. Další český reprezentant Ondřej Tunka za ním s čistou jízdou zaostal o 38 setin. Jiří Prskavec na Přindiše ztratil 1,39 sekundy a dělil se o třetí pozici s Australanem Lucienem Delfourem.

Loni čeští reprezentanti obsadili v závodě kajakářů v Troji první čtyři místa. To se letos opakovat nebude, protože Hradilek bude ve finále chybět. Osudným se mu stal dotyk deváté branky. S dvousekundovou penalizací zaostal o 16 setin za desátým Slovákem Jakubem Grigarem. Bez "šťouchu" by byl třetí.

Ve finále se představí všechny české kanoistky. Vicemistryně Evropy z nedávného šampionátu v Tacenu Tereza Fišerová skončila v semifinále se dvěma dotyky druhá, Monika Jančová na ni ztratila osm setin a obsadila třetí pozici. Z desáté příčky do finále pronikla juniorka Eva Říhová.

Mezi desítku finalistů se dostaly i všechny tři české deblkanoe. Bronzoví medailisté z ME Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli po kvalifikaci nejrychlejší také v semifinálové jízdě. Navzdory penalizaci za dotyk branky za sebou nechali o čtyři setiny další českou posádku Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli v semifinále pátí.

Finálový program začne ve 13:00.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 7 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy