reklama
 
 

Desetibojař Helcelet se zranil, start v Moskvě je ohrožený

27. 7. 2013 22:43
Desetibojař Adam Sebastian Helcelet v týdnu nešťastně dopadl při tréninku skoku o tyči a vážně si poranil kotník.

Praha - Desetibojař Adam Sebastian Helcelet se v týdnu nešťastně dopadl při tréninku skoku o tyči a vážně si poranil kotník, jeho start na mistrovství světa v Moskvě je tak na vážkách.

"Není to vůbec ideální, ale teď ještě nechci dělat ukvapené závěry. Uvidím v pondělí po vyšetření," řekl Helcelet. Zatím chodí s ortézou a s berlemi. V pondělí ho čeká důkladné vyšetření, které určí konečnou diagnózu a způsob i délku léčby.

Helcelet prožívá sezonu jako na houpačce. V deštivém a chladném Götzisu splnil limit na světový šampionát, ale pak kvůli lehce nataženému svalu nuceně odpočíval a vynechal mítink v Kladně.

Následně si prožil v Tampere první medailový úspěch v kariéře, na evropském šampionátu atletů do 23 let vybojoval bronz v kvalitním osobním rekordu 8252 bodů. Dosavadní maximum vylepšil o plných 177 bodů. Jenomže sinusoida jeho zdraví je nyní opět dole.

"Nesměju se moc, ale zase si říkám, že to je život a všechno zlé je určitě k něčemu dobré," prohlásil Helcelet. Šampionát začíná 10. srpna a desetiboj je na programu hned první dva dny.

autor: ČTK | 27. 7. 2013 22:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama