Deset asistencí Satoranského nepomohlo, Washington v NBA podlehl Chicagu

30. 3. 2022 8:22
Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA s Chicagem 94:107. Tomáši Satoranskému se v utkání pro jeho bývalému týmu dařilo v roli nahrávače, když nasbíral 10 asistencí, nejvíc od loňského dubna. K tomu přidal tři body a tři doskoky.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Wizards ještě po třetí čtvrtině prohrávali jen o dva body, nicméně poslední část hosté ovládli 32:21. Zazářil především DeMar DeRozan, který dal 14 ze svých 32 bodů právě v závěrečné čtvrtině. V prvním poločase trefil jen dvě střely z dvanácti.

"Naučil jsem se při střelbě pracovat s krátkodobou pamětí. Když se nedaří, nenechávám se tím rozhodit, prostě jen střílím dál," řekl DeRozan. Sekundoval mu Nikola Vučevič s 27 body, Zach LaVine tentokrát zůstal na 14 bodech. Bulls přinutili soupeře ke 14 ztrátám.

Domácí táhli Rui Hačimura s 21 body či Kentavious Caldwell-Pope s 20. Po 14 bodech nastříleli Deni Avdija a Kristaps Porzingis, jenž doskočil i 10 míčů. Wizards proměnili pouze šest z 26 trojek. S 32 výhrami a 43 porážkami zůstávají ve Východní konferenci dvanáctí, Chicago je s bilancí 44-32 páté.

Šlágr dne ve Philadelphii zvládlo lépe Milwaukee, které i díky 40 bodům Janise Adetokunba zvítězilo 118:116. Sixers měli v posledních 10 sekundách ještě dvě možnosti vyrovnat nebo i vyhrát, James Harden ale z odskoku trojku minul a pokus Joela Embiida po doskoku zblokoval právě Adetokunbo.

"Parádní blok," uznal kouč domácích Doc Rivers. "Byl naprosto jedinečný," dodal trenér Bucks Mike Budenholzer. Nejužitečnější hráč loňského finále Adetokunbo ke 40 bodům přidal i 14 doskoků a šest asistencí.

Řeckému basketbalistovi pomohl s 22 body, devíti doskoky a sedmi finálními přihrávkami Khris Middleton, 18 bodů a 10 asistencí nasbíral Jrue Holiday. Sixers táhli Harden s 32 body a devíti asistencemi a Embiid s 29 body a 14 doskoky. Tobias Harris dal 22 bodů.

Výborný střelecký výkon předvedl také Kevin Durant, jehož 41 bodů a 11 doskoků pomohlo Brooklynu zvítězit 130:123 nad Detroitem. Nets přitom ve druhé čtvrtině prohrávali už o 12 bodů, druhý poločas ale ovládli 72:59. S 24 body sekundoval Durantovi rozehrávač Kyrie Irving.

"Někdy bych chtěl mít připravené pokusy, ale když jsem v laufu, říkám si, že musím riskovat. A dokud to padá, střílím dál," řekl Durant. Pistons, kteří dostali 15 trojek z 28 pokusů, nestačilo 34 bodů mladíka Cadea Cunninghama. Nets nezbrzdilo ani 19 ztracených míčů.

Dallas využil oslabení Los Angeles Lakers, jimž chyběli jak Anthony Davis, tak LeBron James, a zvítězil 128:110. Mavericks už po první části vedli o 18 bodů, nakonec zazářil triple doublem Luka Dončič, jenž nasbíral 34 bodů, 12 doskoků i asistencí. Soupeře táhli s 28 body Malik Monk či s 25 body Russell Westbrook.

Los Angeles Clippers zvítězili 121:115 v těžkém utkání s Utahem, když po tříměsíční absenci zazářil Paul George. Zkušený křídelník nastřílel 34 bodů, z toho 26 ve druhém poločase, když trefil šest z devíti trojek. Jazz nebylo nic platných ani 33 bodů Donovana Mitchella.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Detroit 130:123, Dallas - LA Lakers 128:110, LA Clippers - Utah 121:115, Philadelphia - Milwaukee 116:118, Washington - Chicago 94:107 (za domácí Satoransý 3 body, 3 doskoky, 10 asistencí).

Utah 76 45 31 59,2
3. Minnesota 76 43 33 56,6