Desátý Kruijswijk na Giru končí. Odstoupil kvůli žaludečním problémům

ČTK ČTK
27. 5. 2017 11:00
Nizozemský cyklista Steven Kruijswijk odstoupil před závěrečným víkendem z Gira d'Italia. Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.
Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.
Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům. | Foto: Reuters

Milán - Nizozemský cyklista Steven Kruijswijk odstoupil před závěrečným víkendem z Gira d'Italia. Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.

"Prožil jsem kvůli žaludečním potížím hrozný večer a noc, do dnešní etapy nejsem schopen nastoupit. Jsem úplně prázdný," uvedl na twitteru Kruijswijk. Po odstoupení elitního vrchaře týmu LottoNL-Jumbo se ještě před startem dnešní etapy posunul český cyklista Jan Hirt na celkovou třináctou pozici.

Kruijswijk měl problémy už v páteční 19. etapě, v níž klesl o dvě místa na průběžnou desátou příčku. Třetí etapa od konce byla pro Kruijswijka osudná i loni - po pádu v ní ztratil růžový trikot lídra a celkově skončil čtvrtý

 

Právě se děje

před 20 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy