Desátý Kruijswijk na Giru končí. Odstoupil kvůli žaludečním problémům

ČTK ČTK
27. 5. 2017 11:00
Nizozemský cyklista Steven Kruijswijk odstoupil před závěrečným víkendem z Gira d'Italia. Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.
Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.
Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům. | Foto: Reuters

Milán - Nizozemský cyklista Steven Kruijswijk odstoupil před závěrečným víkendem z Gira d'Italia. Desátý muž průběžného pořadí nezvládne odjet poslední dvě etapy kvůli žaludečním problémům.

"Prožil jsem kvůli žaludečním potížím hrozný večer a noc, do dnešní etapy nejsem schopen nastoupit. Jsem úplně prázdný," uvedl na twitteru Kruijswijk. Po odstoupení elitního vrchaře týmu LottoNL-Jumbo se ještě před startem dnešní etapy posunul český cyklista Jan Hirt na celkovou třináctou pozici.

Kruijswijk měl problémy už v páteční 19. etapě, v níž klesl o dvě místa na průběžnou desátou příčku. Třetí etapa od konce byla pro Kruijswijka osudná i loni - po pádu v ní ztratil růžový trikot lídra a celkově skončil čtvrtý

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy