Denver bez zraněného Veselého prohrál v Oklahoma City

25. 3. 2014 8:15
Kevin Durant (ilustrační foto)
Kevin Durant (ilustrační foto) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Denveru po nedělní výhře nad Washingtonem tentokrát neuspěli, když v pondělním utkání NBA na palubovce Oklahoma City prohráli 96:117.

Jan Veselý, který svému bývalému klubu z Washingtonu nastřílel 10 bodů, což je jeho maximum v dresu Nuggets, proti Thunder nehrál, jelikož si proti Wizards zranil žebra.

Za domácí Thunder nastřílel 27 bodů Kevin Durant, jemuž tak schází už jen pět utkání k vyrovnání rekordní série Michaela Jordana, který v sezoně 1986/87 nastřílel 25 a více bodů ve 40 po sobě jdoucích zápasech.

Tým Denveru decimují zdravotní potíže, trenéru Brianu Shawovi zbylo v Oklahomě pouze devět zdravých hráčů. Veselého, který nedokončil nedělní zápas proti svému bývalému klubu z Washingtonu, může zranění žeber podle Denveru Post vyřadit až do konce sezony.

James rozhodl zápas s Portlandem

Miami zvítězilo v Portlandu 93:91 díky koši LeBrona Jamese 11 vteřin před koncem. Heat v pořadí Východní konference ztrácejí tři výhry na vedoucí Indianu, která podlehla Chicagu 77:89.

Portland v poslední čtvrtině dohnal sedmnáctibodové manko, ale ani to mu k vítězství nestačilo. Za vyrovnaného stavu 91:91 se v závěru prosadil James, s 32 body nejlepší střelec utkání. Následný pokus Damiana Lillarda o vyrovnání zablokoval Chris Bosh.

"Osud utkání byl na hraně. Robin Lopez málem zablokoval LeBronův vítězný pokus. Na druhé straně Bosh dobře přečetl hru a povedlo se mu Lillarda zablokovat," okomentoval poslední okamžiky zápasu trenér Portlandu Terry Stotts.

Chicago ubránilo lídra z Indiany

V souboji dvou nejlepších obran NBA vedla Indiana v poločase 34:33, jenže do druhé půle vstoupili hráči Chicaga šňůrou 12:0 a vedení si udrželi až do konce. Pacers prohráli už pošesté z posledních osmi zápasů a v posledních dvou utkáních se nedostali ani na hranici 80 bodů.

Dvě velké série se prodloužily po utkání San Antonio - Philadelphia. Domácí Spurs zvítězili jasně 113:91 a vyhráli už počtrnácté v řadě. Naopak Sixers padli už v 25 zápasech za sebou a ve čtvrtek proti Houstonu můžou vyrovnat nejdelší sérii bez vítězství, kterou drží Cleveland ze sezony 2010/11.

V Západní konferenci pokračuje vyrovnaný boj o postup do play off, určitě však už do něj nezasáhne New Orleans, přestože zvítězil nad Brooklynem 109:104 po prodloužení. Pelicans přitom v třetí části prohrávali až o 22 bodů.

Atlanta - Phoenix 95:102, Charlotte - Houston 89:100, Chicago - Indiana 89:77, LA Clippers - Milwaukee 106:98, Memphis - Minnesota 109:92, Miami - Portland 93:91, New Orleans - Brooklyn 109:104 po prodl., Oklahoma City - Denver 117:96 (za hosty Veselý nenastoupil kvůli zranění), San Antonio - Philadelphia 113:91, Utah - Detroit 94:114.

2. Portland 71 45 26 63,4
3. Minnesota 69 34 35 49,3