reklama
 
 

Den D: Lukáš Bauer rozhodne o úspěchu MS v Liberci

20. 2. 2009 10:30
Klasická patnáctka startuje ve 13:00

Liberec - Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci čeká hned druhý den soutěží možná klíčová chvíle. Minimálně pro české fanoušky.

Ve 13:00 totiž v areálu ve Vesci odstartuje běh mužů na patnáct kilometrů klasicky, ve kterém chce Lukáš Bauer zaútočit na jednu z medailí, jeho snem je z domácího šampionátu samozřejmě zlato.

Závod sledujeme v on-line reportáži ZDE

A k jeho přání se připojují i organizátoři. Mistrovství sice netrpí obávaným nedostatkem sněhu, teď naopak úpí pod jeho nánosy, ale zatím se nedá příliš mluvit o nadšení fanoušků, rozhodně ne těch českých.

Čtěte více:
Nadšenci si na MS cestu našli. V kleci je ale neuvidíte
Bauer: Nerozklepu se. Kvůli MS ale nemůže spát

Zlatá (nebo jakákoliv jiná) medaile pro Lukáše Bauera by to mohla změnit. Vítěz loňského ročníku SP se cítí zdravotně v pořádku, a i když zdejší tratě nejsou jeho šálkem kávy, pomalu se s nimi sžil.

Červená skupina vyrazí kvůli hustému sněžení na trať jako předposlední, aby ostatní těm nejlepším pomohli udržovat stopu dobře průjezdnou.

Lukáš Bauer odstartuje s číslem 48 ve 13:24, před ním se na trať vydá další z favoritů závodu Nor Martin Johnsrud Sundby, o minutu před českým reprezentantem vyrazí vítěz patnáctky z Davosu Švéd Johan Olsson, po Bauerovi pak Němec Axel Teichmann.

"Ve vzduchu visí názor, co se týče běžeckého lyžování, že s Bauerem to stojí a padá, ale věřím, že se ukáží i ostatní kluci a dotáhnou se na přední místa," řekl český reprezentant před klíčovým závodem.

autor: Ondřej Roubínek | 20. 2. 2009 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama