"Dejte mi sto milionů dolarů a možná se vrátím." Ruský bijec nevyloučil velký návrat

Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 12. 2020 17:44
Hvězda ultimátních zápasů MMA Chabíb Nurmagomedov nevyloučil, že by se mohl opět objevit v oktagonu. "Tohle byl můj poslední zápas, za žádných okolností se nevrátím," prohlásil přitom ruský bijec teprve na konci října, kdy ohlásil konec kariéry.
Chabíb Nurmagomedov
Chabíb Nurmagomedov | Foto: Reuters

V rámci galavečera UFC, nejprestižnější organizace MMA zápasů, tehdy v Abú Zabí zdolal Justina Gaethjeho z USA a vylepšil svou impozantní bilanci na 29:0.

"Matka nechtěla, abych dál bojoval bez otce… Slíbil jsem jí, že tohle bude poslední zápas, a já slovo držím," uvedl Nurmagomedov, jehož otec a trenér v jedné osobě zemřel letos v létě i kvůli problémům spojeným s nákazou koronavirem.

Jenže nakonec možná bude všechno jinak. I když to má samozřejmě podmínku. "Když se rozhodnete skončit, skončete. Ale nejlepší na tom je, že mi Dana pořád nabízí peníze," prohlásil dagestánský bijec podle španělského sportovního listu Marca a jmenoval promotéra UFC Dana Whitea.

"Když to bude, řekněme 100 milionů dolarů, tak bude těžké se rozhodnout," nahodil Nurmagomedov hranici, která by mohla změnit jeho názor. "Uvidíme, co (White) vymyslí," doplnil.

Dvaatřicetiletý ruský zápasník však opět rázně odmítl, že by mohl znovu bojovat s Conorem McGregorem. Obě největší hvězdy UFC k sobě chovají nefalšovanou nenávist.

Ir ukončil kariéru už několikrát, další comeback však chystá příští rok v řežbě proti Dustinu Poirierovi a Rusa neustále provokuje na sociálních sítích. 

"Ani o jednoho nemám zájem. Oba jsem už porazil," prohlásil Nurmagomedov. McGregora zdolal v roce 2018 v Las Vegas v památném duelu, po kterém se v oktagonu strhla bitka obou táborů.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy