Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem vyhráli finále SP v Pau

16. 8. 2015 13:23
Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem se ve francouzském Pau dočkali druhého vítězství v sezoně Světového poháru.
Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.
Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. | Foto: Milan Kammermayer

Pau - Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem se ve francouzském Pau dočkali druhého vítězství v sezoně Světového poháru. První oslavili na konci června v Krakově. V konečném pořadí slalomářského seriálu skončili druzí před další českou posádkou Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.

Karlovský s Jáněm obsadili čtvrté místo stejně jako nejlepší z českých kajakářek Kateřina Kudějová. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vypadla v semifinále, k postupu do finálové desítky by jí nepomohla ani čistá jízda místo jednoho dotyku branky.

Kašpar se Šindlerem byli dnes suverénně nejrychlejší, domácí favority a vítěze SP Gauthiera Klausse s Matthieuem Péchém porazili téměř o dvě sekundy.

Český vodní slalom se v této sezoně nedočkal celkového vítěze Světového poháru, ale na pódiu měl čtyřnásobné zastoupení. V sobotu byl "bronzový" kajakář Ondřej Tunka a stříbrná Kateřina Hošková, závodící v neolympijské kategorii kanoistek.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):

Muži:

C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 107,65 (0), 2. Klauss, Péché -1,67 (0), 3. Prigent, Kervella (všichni Fr.) -2,23 (0), 4. Karlovský, J. Jáně -3,37 (0), ...v semifinále 13. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).

Ženy:

K1: 1. Ferová (Fr.) 103,53 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,37 (0), 3. Kuhnleová (Rak.) -2,95 (2), 4. Kudějová -5,16 (2), ...v semifinále 13. Š. Hilgertová, 15. Valíková, 27. Zástěrová (všechny ČR).