Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem si připsali druhou výhru v sezoně

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2017 17:39
Zlatí deblkanoisté z úvodního podniku v Praze a stříbrní z minulého týdne z Augsburgu porazili ve finálové jízdě francouzskou dvojici Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler. | Foto: Balint Vekassy (ICF)

Markleeberg - Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler vybojovali ve třetím závodu Světového poháru vodních slalomářů v Markleebergu druhé vítězství a upevnili si vedení v průběžném pořadí seriálu. Zlatí deblkanoisté z úvodního dílu v Praze a stříbrní z minulého týdne z Augsburgu porazili ve finálové jízdě francouzskou dvojici Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol. Zvítězili o tři desetiny, přestože si po dotyku sedmé branky připsali dvě trestné sekundy. Francouzi projeli trať čistě.

 

"Těžko říct, kde se vzala ta skvělá forma, co nás letos provází. Až to zjistíme, tak si ji určitě podržíme i do další sezony. Zatím jedeme na neskutečné vlně a finále nám vychází dobře," uvedl v tiskové zprávě Kašpar za tým, který před pohárovými úspěchy zahájil sezonu bronzem na mistrovství Evropy. "Původně jsme plánovali vynechat poslední dva závody Světového poháru a připravovat se na mistrovství světa, ale tuhle pozici teď už pustit nemůžeme," doplnil Šindler.

Třetí skončili vítězové z Augsburgu Robert Behling a Thomas Becker z Německa. Další česká posádka Ondřej Karlovský, Jakub Jáně byla pátá, s jedním dotykem ji dělilo od medaile 55 setin.

Kajakář Přindiš další triumf nepřidá

Závod kajakářů skončil poprvé v sezoně bez české účasti na stupních vítězů. Šampion z úvodních dvou podniků sezony Vít Přindiš nepostoupil ze semifinále a nejlepším z Čechů byl ve finále Jiří Prskavec, jenž po druhém a třetím místě z předchozích závodů skončil šestý.

"S finálovým umístěním můžu být spokojený, bohužel jízda mi nevyšla vůbec podle představ. Šesté místo pro mě zatím znamená letos nejhorší umístění, což rozhodně není špatné," řekl Prskavec.

Vavřinec Hradilek při první letošní finálové účasti minul dvě branky a byl bez šance na přední umístění. S téměř třísekundovým náskokem vyhrál Ital Giovanni de Gennaro.

Přindiš obsadil v konečném hodnocení 17. místo a přišel o vedení v průběžném pořadí SP. V čele ho vystřídal dnes druhý Němec Sebastian Schubert. Přindiš je druhý, třetí místo patří bronzovému medailistovi z OH v Riu Prskavcovi.

Kanoistka Tereza Fišerová nedokázala ve finále zopakovat čistou semifinálovou jízdu a se čtyřmi trestnými sekundami obsadila šesté místo. Suverénní výhru z Augsburgu zopakovala Australanka Jessica Foxová, která porazila druhou Nurii Vilarrublaovou ze Španělska o téměř pět vteřin.

 

Právě se děje

Další zprávy