Čeští deblkanoisté Kašpar a Šindler vyhráli ME do 23 let

3. 8. 2013 17:26
Debklanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se stali mistry Evropy mezi vodními slalomáři v kategorii do 23 let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Bourg Saint Maurice - Debklanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se stali mistry Evropy mezi vodními slalomáři v kategorii do 23 let. Česká výprava si z kontinentálního šampionátu ve francouzském Bourg Saint Maurice odvezla v individuálních kategoriích celkem pět medailí.

Kašpar se Šindlerem, kteří se zúčastňují i seniorských závodů Světového poháru, navázali ziskem zlata na druhé místo z červencového mistrovství světa. Před dvěma týdny v Liptovském Mikuláši nestačili pouze na jiný český pár Lukáš Rohan, Adam Svoboda, který ve Francii kvůli nemoci zadáka nestartoval.

Rohan, syn dvojnásobného olympijského medailisty Jiřího Rohana, se tak posadil do singlanoe a uspěl i v ní. V juniorské kategorii dojel v závěrečném finále šampionátu druhý.

Zlato Kašpar se Šindlerem získali suverénně. Vyhráli kvalifikaci, semifinále a nakonec i finálovou jízdu, v níž nechybovali a nejbližší soupeře porazili o 4,79 sekundy. "Vítězství o více než čtyři a půl vteřiny, k tomu není co dodat. Zajeli skvěle a po zásluze vyhráli," řekl na svazovém webu hlavní trenér kategorie do 23 let Jiří Prskavec.

Další medaile vylovily z řeky Isére kanoistky Jana Matulková (juniorka) a Monika Jančová (do 23 let), jež byly shodně třetí. Stříbro získala juniorská kajakářka Karolína Galušková.

V neděli šampionát zakončí závody hlídek všech kategorií.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Bourg Saint Maurice (Francie):

Muži do 23 let:

K1: 1. Halčin (SR) 94,79 (0 tr. sekund), ...6. Tunka -2,50 (0), 10. Cvikl (oba ČR) -11,46 (4).

C1: 1. Marinič (Chorv.) 100,00 (0).

C2: 1. Kašpar, Šindler 103,00 (0), ...10. Karlovský, Jáně (všichni ČR) -107,43 (102).

Junioři:

K1: 1. Grigar (SR) 95,57 (0), ...12. Hošek (ČR) -56,77 (54).

C1: 1. Joly (Fr.) 105,89 (2), 2. Rohan (ČR) -1,44 (2).

C2: 1. Gewissler, Skákala (SR) 114,94, ...10. Větrovský, Matějka (ČR) -149,22 (112).

Ženy do 23 let:

K1: 1. Funková (Něm.) 106,38 (4), ...7. Zástěrová (ČR) -7,86 (4).

C1: 1. Franklinová (Brit.) 110,92 (2), ...3. Jančová (ČR) -6,25 (0).

Juniorky:

K1: 1. Leitnerová (Rak.) 110,46 (0), 2. Galušková (ČR) -3,23 (4).

C1: 1. Woodsová (Brit.) 114,67 (2), ...3. Matulková -12,06 (4), 7. Koblencová (obě ČR) -18,00 (0).