Debakl na úvod. Čeští házenkáři podlehli na evropském šampionátu Španělsku o sedmnáct gólů

13. 1. 2018 19:59
Čeští reprezentanti dali za celý druhý poločas jen šest gólů, za soupeřem zaostávali ve všech činnostech.
Český házenkář Ondřej Zdráhala se snaží na ME prosadit přes španělskou obranu
Český házenkář Ondřej Zdráhala se snaží na ME prosadit přes španělskou obranu | Foto: Reuters

Varaždín - Čeští házenkáři na překvapení nedosáhli a do evropského šampionátu v Chorvatsku vstoupili debaklem 15:32 s favorizovaným Španělskem.

Reprezentanti chtěli proti Španělsku co nejdéle držet vyrovnaný stav, ale jejich plán vzal rychle za své. Češi i vinou tří vyloučení, z toho dvou poměrně přísných, od začátku ztráceli a náskok jednoho z favoritů na medaile narostl po 15 minutách na 8:4.

Český ofenzivní prapor držel Kašpárek, který při svém debutu na velké akci ukázal velké sebevědomí a v první půli zaznamenal pět branek. Ani to ale outsiderovi nestačilo a Španělé si v klidu vybudovali ještě do přestávky už sedmigólový náskok.

Už před druhým dějstvím tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Favorit i po pauze začal lépe a ve 42. minutě Gurbindo upravil už na dvouciferný rozdíl 22:12. Trenéři Filip s Kubešem se snažili nabudit tým oddychovým časem, ale Španělé dál navyšovali vedení.

Hra českého celku se totálně rozpadla a favorité si na palubovce dělali, co chtěli. Až Stehlík utnul 14 minut trvající střelecké trápení outsidera, mezitím si obhájci stříbra vypracovali už patnáctigólový náskok, který ještě narostl.

V dalším utkání skupiny změří Češi v pondělí síly s úřadujícími olympijskými vítězi Dány a ve středu nastoupí proti Maďarsku. Do další fáze šampionátu postoupí první tři týmy z každé skupiny.

Národní tým startuje na velké akci poprvé od mistrovství světa v roce 2015 v Kataru. Českým maximem na Euru je šesté místo z roku 1996, na minulém evropském šampionátu předloni tým chyběl.