reklama
 
 

Debakl na úvod. Čeští házenkáři podlehli na evropském šampionátu Španělsku o sedmnáct gólů

13. 1. 2018 19:59
Čeští reprezentanti dali za celý druhý poločas jen šest gólů, za soupeřem zaostávali ve všech činnostech.

Varaždín - Čeští házenkáři na překvapení nedosáhli a do evropského šampionátu v Chorvatsku vstoupili debaklem 15:32 s favorizovaným Španělskem.

Reprezentanti chtěli proti Španělsku co nejdéle držet vyrovnaný stav, ale jejich plán vzal rychle za své. Češi i vinou tří vyloučení, z toho dvou poměrně přísných, od začátku ztráceli a náskok jednoho z favoritů na medaile narostl po 15 minutách na 8:4.

Český ofenzivní prapor držel Kašpárek, který při svém debutu na velké akci ukázal velké sebevědomí a v první půli zaznamenal pět branek. Ani to ale outsiderovi nestačilo a Španělé si v klidu vybudovali ještě do přestávky už sedmigólový náskok.

Už před druhým dějstvím tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Favorit i po pauze začal lépe a ve 42. minutě Gurbindo upravil už na dvouciferný rozdíl 22:12. Trenéři Filip s Kubešem se snažili nabudit tým oddychovým časem, ale Španělé dál navyšovali vedení.

Hra českého celku se totálně rozpadla a favorité si na palubovce dělali, co chtěli. Až Stehlík utnul 14 minut trvající střelecké trápení outsidera, mezitím si obhájci stříbra vypracovali už patnáctigólový náskok, který ještě narostl.

V dalším utkání skupiny změří Češi v pondělí síly s úřadujícími olympijskými vítězi Dány a ve středu nastoupí proti Maďarsku. Do další fáze šampionátu postoupí první tři týmy z každé skupiny.

Národní tým startuje na velké akci poprvé od mistrovství světa v roce 2015 v Kataru. Českým maximem na Euru je šesté místo z roku 1996, na minulém evropském šampionátu předloni tým chyběl.

Mistrovství Evropy házenkářů v Chorvatsku:

Skupina C (Záhřeb):

Německo - Černá Hora 32:19 (17:9), Makedonie - Slovinsko 25:24 (11:11).

Skupina D (Varaždín):

Španělsko - Česko 32:15 (16:9), Dánsko - Maďarsko 32:25 (14:12).

autor: ČTK | 13. 1. 2018 19:59

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama