Další ztráta Evropy. Američané jdou v Ryder Cupu do trháku

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 9. 2012 2:29
Ani druhý den na Ryder Cupu Evropě nevyšel podle představ a pustila Ameriku do trháku už 10:6.
Phil Mickelson a Keegan Bradley zařídili už třetí bod pro USA
Phil Mickelson a Keegan Bradley zařídili už třetí bod pro USA | Foto: Reuters

Medinah - Ani v sobotu evropští golfisté na Ryder Cupu příliš nezářili. Z osmi duelů vyhráli jen tři a pustili Ameriku už do čtyřbodového trháku 10:6.

V dopoledních foursomech opět zářila domácí dvojice Phil Mickelson a Keegan Bradley, kteří suverénně zařídili už třetí bod pro americké barvy.

Smolařem domácího výběru zůstává největší hvězda a světová dvojka Tiger Woods, který ani na třetí pokus nebodoval.

Čest evropských golfistů ve foursomech zachraňoval pár Justin Rose a Ian Poulter, kteří zvítězili nad silnou dvojkou Watson - Simpson, kteří v pátek bodovali.

Nehrající kapitán Evropy José Mária Olazábal pro odpolední fourball trochu promíchal dvojice a právě Poultera přiřadil ke světové jedničce Rorymu McIlroyovi. Tento tah se evidentně vyplatil. Nová dvojice totiž těsně porazila Dufnera s Johnsonem a snížila už tak hrozivý náskok USA. 

Woods potřetí prohrál

O další bod Evropy se "přičinil" Tiger Woods, který parťákem Stevem Strickerem nevyužil příležitost přesným patem na osmnáctce alespoň remizovat duel s Garciou a Donaldem. Místo toho přišla už třetí porážka na Ryder Cupu.

Odpolední část fourballů se hodně protáhla, protože rovnou tři ze čtyř duelů se musely dohrávat až do poslední jamky. Závěrečné rány tak hráči zahrávali už za šera.

A částečně i z tohoto důvodu kapitán domácího výběru David Love III nechal odpočívat úspěšnou dvojici Mickelson - Bradley.

"Sám Phil si řekl o pauzu. Přestože hrají skvělý golf, potřebují načerpat síly před zítřejšími důležitými závěrenými duely," řekl kapitán Love.

Jeho slova Mickelson okořenil statistikou. "Je historicky a matematicky dáno, že hráči, kteří hrají všech pět zápasů, nemívají nejlepší neděli na Ryder Cupu."

Mickelson: Miluju hraní s Keeganem

S Bradleym vytvořili skvělé duo. Každý úspěch a povedený úder hned společně oslavovali a navzájem se povzbuzovali.

"Miluji hraní s Keeganem. Určitě se najde víc hráčů, kteří si na Ryder Cupu takhle rozumí, ale je skvělé, že můžu prožívat atmosféru této soutěže právě s ním. Je to skvělý golfista," chválil parťáka Mickelson.

V táboře evropského výběru optimismus nevládne. Ztráta před nedělním finále je značná. "Někteří chlapci nepředvedli to, co se od nich očekávalo," hodnotil prozatímní neúspěch kapitán Olazábal.

Pokud Evropa chce ještě vítězství v Ryder Cupu obhájit, musí předvést zázračnou neděli. Finále rozhodnou singlové soutěže, kdy se už představí všichni golfisté jeden proti jednomu. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy