Další triumf. Basketbalistky USK slaví sedmý ligový titul v řadě

26. 4. 2017 18:43
Čtvrtý celek Evropské ligy ZVVZ USK Praha prodloužil neporazitelnost v české lize na 113 zápasů a posedmé vyhrál českou basketbalovou ligu.
Basketbalistky USK slaví titul
Basketbalistky USK slaví titul | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly sedmý ligový titul v řadě a celkově jedenáctý. Ve třetím finálovém utkání ŽBL porazily doma Hradec Králové 88:42 a celou sérii ovládly 3:0. Čtvrtý celek Evropské ligy prodloužil neporazitelnost v české lize na 113 zápasů, přemožitele nenašel od dubna 2013.

Hradecké lvice tentokrát zachytily začátek a nedovolily USK rychle výrazněji odskočit. Pomáhalo jim i to, že se Pražankám příliš nedařila střelba. Až na Kateřinu Elhotovou, která dala 10 z úvodních 17 bodů USK.

Ještě v 15. minutě držel Hradec naději na překvapení a především zásluhou Pamely-Therese Effangové prohrával jen o pět bodů. Jenže pak domácí favoritky zabraly, úsek ve zbytku poločasu vyhrály 18:2 a rozhodly. V úvodu druhé půle šňůru ještě natáhly a odskočily na třicetibodový rozdíl.

Ve velmi dobrém výkonu pokračovala Elhotová, která za 18 minut na hřišti nastřílela 23 bodů a ukázala, že se před domácím mistrovství Evropy dostává do formy. Po utkání byla zvolena i nejužitečnější hráčkou finále.

Finále ligy basketbalistek - 3. zápas:

USK Praha - Hradec Králové 88:42 (22:11, 44:23, 72:34)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 23, Vyoralová 13, Vaughnová 12 - Effangová 11, Hartigová 9, Buraová 6. Fauly: 22:18. Trestné hody: 11/10 - 19/15. Trojky: 10:3. Doskoky: 45:30. Konečný stav série: 3:0.

Konečné pořadí ŽBL: 1. USK Praha, 2. Hradec Králové, 3. KP Brno, 4. Nymburk, 5. Slavia Praha, 6. Handicap Brno, 7. Trutnov, 8. Karlovy Vary, 9. Ostrava, 10. Slovanka MB, 11. Strakonice, 12. Technic Brno.