Další super soutěž, další hrozba vyloučení. Revolta teď hýbe světem golfových hvězd

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 5. 2021 20:34
Vedení elitní PGA Tour varovalo přední světové golfisty před zapojením do zvažované nezávislé série, která je láká na mnohamilionové smlouvy.
Golfová světová jednička Dustin Johnson, jehož partnerkou je Paulina Gretzky, dcera hokejové legendy
Golfová světová jednička Dustin Johnson, jehož partnerkou je Paulina Gretzky, dcera hokejové legendy | Foto: Reuters

Podle listu Daily Telegraph a dalších britských médií zástupci světového okruhu pohrozili hráčům okamžitým vyloučením a doživotním zákazem účasti na turnajích PGA.

Hrozící kontroverze připomíná dubnový pokus dvanáctky předních evropských fotbalových klubů založit nezávislou a uzavřenou superligu. Projekt po bouřlivých protestech fanoušků a ostré kritice hráčů a mezinárodních federací UEFA a FIFA skončil po 48 hodinách od oznámení.

Informace Telegraphu hovoří o tom, že hráči dostali nabídky na smlouvy v hodnotě 30 až 100 milionů dolarů za účast v soutěži.

Plány na její založení zveřejnila vloni britská World Golf Group (WGG). Premier Golf League by se měla skládat z 18 turnajů ročně pro 48 hráčů. Dotace každé akce by měla činit 10 milionů dolarů.

WGG původně prezentovala chystanou ligu, kterou plánuje spustit od příštího roku, jako další golfový okruh. Zástupci PGA a European Tour ale takovou myšlenku odmítli.

Podle britských médií je nyní ve hře i upravený plán na uzavřenou Super Golf League, za nímž stojí peníze ze Saúdské Arábie.

Podle PGA by přijetí smluv od WGG mělo pro golfisty závažné důsledky, což hráčům zdůraznil komisionář PGA Tour Jay Monagan na schůzce před turnajem Wells Fargo Championship.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy