Další super soutěž, další hrozba vyloučení. Revolta teď hýbe světem golfových hvězd

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 5. 2021 20:34
Vedení elitní PGA Tour varovalo přední světové golfisty před zapojením do zvažované nezávislé série, která je láká na mnohamilionové smlouvy.
Golfová světová jednička Dustin Johnson, jehož partnerkou je Paulina Gretzky, dcera hokejové legendy
Golfová světová jednička Dustin Johnson, jehož partnerkou je Paulina Gretzky, dcera hokejové legendy | Foto: Reuters

Podle listu Daily Telegraph a dalších britských médií zástupci světového okruhu pohrozili hráčům okamžitým vyloučením a doživotním zákazem účasti na turnajích PGA.

Hrozící kontroverze připomíná dubnový pokus dvanáctky předních evropských fotbalových klubů založit nezávislou a uzavřenou superligu. Projekt po bouřlivých protestech fanoušků a ostré kritice hráčů a mezinárodních federací UEFA a FIFA skončil po 48 hodinách od oznámení.

Informace Telegraphu hovoří o tom, že hráči dostali nabídky na smlouvy v hodnotě 30 až 100 milionů dolarů za účast v soutěži.

Plány na její založení zveřejnila vloni britská World Golf Group (WGG). Premier Golf League by se měla skládat z 18 turnajů ročně pro 48 hráčů. Dotace každé akce by měla činit 10 milionů dolarů.

WGG původně prezentovala chystanou ligu, kterou plánuje spustit od příštího roku, jako další golfový okruh. Zástupci PGA a European Tour ale takovou myšlenku odmítli.

Podle britských médií je nyní ve hře i upravený plán na uzavřenou Super Golf League, za nímž stojí peníze ze Saúdské Arábie.

Podle PGA by přijetí smluv od WGG mělo pro golfisty závažné důsledky, což hráčům zdůraznil komisionář PGA Tour Jay Monagan na schůzce před turnajem Wells Fargo Championship.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy