Další smrt v ringu. Jednadvacetiletý boxer zemřel při zápase, zásah lékařů byl marný

Sport Sport
24. 9. 2019 8:02
Svět boxu zasáhla další tragická událost. Přímo v ringu zemřel bulharský boxer Isus Veličkov.
Box - ilustrační foto
Box - ilustrační foto | Foto: Freeimages/andysteel

K neštěstí došlo během galavečera v albánském Skadaru. Jedenadvacetiletý Veličkov nastoupil k zápasu proti Arditu Murjovi, v pátém kole ve svém rohu náhle padl na zem. Ihned k němu přiběhli rozhodčí i lékaři, ale ani po bleskovém převozu do nemocnice se nepodařilo mladého sportovce resuscitovat. Podle albánské televizní stanice Klan utrpěl Veličkov srdeční zástavu.

Boxerská federace WBC potvrdila tragickou událost na své internetové stránce. "WBC a její prezident Mauricio Suleiman smutní nad skonem 21letého bulharského bojovníka Isuse Veličkova. Přestože ringoví lékaři udělali vše pro záchranu jeho života, smrt nastala téměř okamžitě. Celá WBC je s Veličkovovou rodinou v této smutné chvíli a hlubokém zármutku," stojí v prohlášení WBC.

Veličkov, pro kterého to byl šestý profesionální zápas v kariéře, je třetí obětí v profesionálním ringu během krátké doby. V létě podlehl po utkání v USA následkům zranění osmadvacetiletý ruský boxer Maxim Dadašev, krátce nato zemřel při zápase v Buenos Aires o pět let mladší Argentinec Hugo Alfredo Santillan.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy