Další skandál s týráním. Vítěz olympiády čelí podezření, že tloukl koně tyčí do nohou

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 1. 2022 11:42
Čtyřnásobný olympijský vítěz v parkurovém skákání Ludger Beerbaum čelí v Německu obvinění z týrání zvířat. Státní zastupitelství ve středu německým médiím potvrdilo, že s osmapadesátiletou legendou zahájilo vyšetřování. Beerbaum figuruje v případu jako spolupachatel. Vinu popírá.
Ludger Beerbaum
Ludger Beerbaum | Foto: Reuters

Aféru rozpoutala nedávná reportáž televizní stanice RTL, v níž natočila Beerbauma při tréninku koní skrytou kamerou.

Úspěšného jezdce a jeho spolupracovníka obvinila z takzvaného barování, které je zakázáno. Údajně koně tloukli tyčí do předních nohou, aby ho donutili lépe skákat.

Beerbaum se proti tvrzení ohradil. Reportáž RTL označil v mnoha ohledech za chybnou a pomlouvačnou.

Na olympijských hrách triumfoval s parkurovým družstvem už v Soulu 1988 a pak znovu v Atlantě 1996 a Sydney 2000. V Barceloně 1992 zvítězil mezi jednotlivci. V Riu de Janeiro 2016 byl členem bronzového týmu. Během kariéry triumfoval i na mistrovství světa a Evropy.

Na loňské olympiádě v Tokiu vzbudilo pozdvižení hrubé chování německé závodnice Anniky Schleuové a její trenérky ke vzpurnému koni v parkurové části moderního pětiboje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy