Rychlé holky i kluci. Čtvrtkařské štafety získaly bronz

Sport Sport
3. 3. 2013 18:52
Česká štafeta ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová získala v závodě 4x400 metrů na halovém mistrovství Evropy bronzové medaile.
Česká ženská štafeta se raduje z bronzových medailí, stejný kov nakonec získaly i muži
Česká ženská štafeta se raduje z bronzových medailí, stejný kov nakonec získaly i muži | Foto: Reuters

Praha - Dvojitým medailovým úspěchem štafet zakončila česká výprava halové mistrovství Evropy v Göteborgu.

Nejprve získala bronz v závodě na 4x400 metrů parta ´Rychlých holek´ ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová. Časem 3:28,49 minuty zaostaly jen o dvě setiny za českým rekordem. Z vítězství se radují Britky, stříbro berou Rusky.

O chvíli vybojovalo stejný kov i kvarteto Daniel Němeček, Josef Prorok, Petr Lichý a Pavel Maslák. I když po velkých zmatcích.

Nejrychlejší britská štafeta byla sice po doběhu kvůli vyšlápnutí Richarda Bucka diskvalifikována, ale vzápětí se po protestu na zlatou pozici vrátila. Češi tak znovu klesli na čtvrté místo za Rusy a Poláky.

Tím však nebyl průtahům konec. Diskvalifikace nakonec potkala třetí Poláky, za nimiž čeští běžci zaostali o 11 setin, kvůli kolizi Rafala Omelka právě s Buckem. Češi se tak nakonec mohli z medaile přece jen radovat.

Výsledky:

4x400 m ženy: 1. Británie (Childová, Coxová, Ohuruoguová, Shakesová-Draytonová) 3:27,56, 2. Rusko 3:28,18, 3. ČR (Rosolová, Bartoničková, Masná, Hejnová) 3:28,49.

4x400 m muži: 1. Británie (Bingham, Buck, Levine, Strachan) 3:05,78, 2. Rusko 3:06,96, 3. ČR (Němeček, Prorok, Lichý, Maslák) 3:07,64.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy