Další hvězda v Clevelandu. Za Jamesem jde i Love

ČTK ČTK
24. 8. 2014 9:19
Cleveland získal Kevina Lovea. Obětoval za něj i poslední dvě jedničky draftu Andrewa Wigginse a Anthonyho Bennetta.
Kevin Love
Kevin Love | Foto: Reuters

Cleveland - Basketbalovou superstar LeBrona Jamese bude po jeho návratu do Clevelandu podporovat další hvězda NBA Kevin Love. Jeho avizovaný přestup z Minnesoty se nyní stal skutečností.

Cavaliers za něj obětovali i poslední dvě jedničky draftu Andrewa Wigginse (2014) a Anthonyho Bennetta (2013).

Pětadvacetiletý Love, olympijský vítěz a mistr světa, strávil v Minnesotě všech šest svých sezon v NBA s celkovými průměry 19,2 bodu a 12,2 doskoku na zápas. V uplynulém ročníku měl tento univerzál využitelný na postu křídla i pivota průměr 26,1 bodu na utkání a byl čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.

Obchod se mohl uskutečnit až nyní po skončení omezení, které Clevelandu zakazovalo zahrnout do transakce jedničku letošního draftu Wigginse. Cavaliers podepsali smlouvu s Wigginsem 24. července a pravidla NBA neumožňovala jeho přestup následujících 30 dní. Aby transakci nijak neohrozil, odmítl trojnásobný účastník Utkání hvězd NBA Love reprezentovat na nadcházejícím mistrovství světa ve Španělsku.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy