Další doping, ruský chodecký skandál pokračuje

ČTK ČTK
22. 9. 2015 18:43
Celkem česat ruských chodců bylo Mezinárodní atletickou federací IAAF potrestáno zákazem startu za použití nedovolených látek. V dopingové pasti uvízli úřadující mistryně Evropy Elmira Alembekovová i stříbrný medailista z mistrovství světa 2013 Michail Ryžov.
MS v atletice 2015: chůze
MS v atletice 2015: chůze | Foto: Reuters

Moskva  - Šest předních členů ruské chodecké reprezentace včetně úřadující mistryně Evropy Elmiry Alembekovové dostalo rok před olympijskými hrami v Riu trest zákazu startů za doping. Agentura AP s odvoláním na Mezinárodní atletickou federaci IAAF uvedla, že všichni měli pozitivní mimosoutěžní testy v červnu při kontrole v tréninkovém středisku v Saransku.

Mezi přistiženými je vedle Alembekovové i stříbrný medailista z mistrovství světa 2013 Michail Ryžov. Ten podle agentury TASS po pozitivním výsledku dopingové kontroly odmítl analýzu vzorku B, protože nevěří ve spravedlivý proces.

Zastavenou činnost mají také bronzoví medailisté z loňského mistrovství Evropy Ivan Noskov (50 km) a Denis Strelkov (20 km), někdejší juniorská mistryně světa a třetí žena z ME 2010 Věra Sokolovová a Stanislav Jemeljanov, který už vloni přišel o evropský titul ze závodu na 20 km z roku 2010 kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu.

Ruská média v pondělí informovala o tom, že kontrolní analýza Jemeljanovova vzorku byla negativní. To IAAF nekomentovala, chodci hrozí za opakované porušení pravidel přísnější trest.

Ve spojení se základnou v Saransku se už v minulosti objevilo množství dopingových případů. V posledních letech bylo kvůli dopingu potrestáno už přes 30 ruských chodců, zhruba 20 z nich patřilo do tréninkové skupiny Viktora Čegina. Kouče v současnosti vyšetřuje IAAF.

Rusko v červenci po sérii skandálů stáhlo celý svůj chodecký tým z mistrovství světa, které v srpnu hostil Peking.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy