Další cenný kov do sbírky. Tricyklista Vondráček má bronz

Lukáš Kratochvíl
8. 9. 2012 13:48
Tricyklista David Vondráček získal v silničním závodu T1-2 na okruhu v Brands Hatch jedenáctý cenný kov pro Českou republiku!
Foto: Lukáš Kratochvíl

Londýn - Tricyklista David Vondráček získal v silničním závodu T1-2 na okruhu v Brands Hatch jedenáctý cenný kov pro Českou republiku na paralympijských hrách v Londýně!

Vondráček ve finiši udržel za zády Gerharda Viljoena a dojel si pro bronzovou medaili.

Čtvrtý bronz pro, celkově jedenáctý cenný kov, pro české barvy vybojoval David Vondráček.

Český tricyklista uspěl v silničním závodě na 24 kilometrů na automobilovém závodišti v Brands Hatch, odkud už čeští sportovci odvezli tři medaile.

Start nebyl povedený

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel při průjezdu prvním i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. 

„Po prvním kole se tam vytvořila trošku mezera, pak ale odstoupil německý závodník a to bylo pro Davida dobré,“ komentoval průběh závodu trenér Luboš Jirka.

V posledním kole se ale dokázal dostat na třetí pozici a tu udržel před dotírajícím Viljoenem až do cílové rovinky, čímž pro sebe získal bronzovou medaili!

Ve stejném závodě startovala i Lenka Kadetová, která v širokém startovním poli skončila jedenáctá, když také dokázala v posledním kole o jednu pozici vylepšit své průběžné umístění.

Pro české barvy se tak jednalo o další povedený den na závodním okruhu Brands Hatch.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy