Další cenný kov do sbírky. Tricyklista Vondráček má bronz

Lukáš Kratochvíl
8. 9. 2012 13:48
Tricyklista David Vondráček získal v silničním závodu T1-2 na okruhu v Brands Hatch jedenáctý cenný kov pro Českou republiku!
Foto: Lukáš Kratochvíl

Londýn - Tricyklista David Vondráček získal v silničním závodu T1-2 na okruhu v Brands Hatch jedenáctý cenný kov pro Českou republiku na paralympijských hrách v Londýně!

Vondráček ve finiši udržel za zády Gerharda Viljoena a dojel si pro bronzovou medaili.

Čtvrtý bronz pro, celkově jedenáctý cenný kov, pro české barvy vybojoval David Vondráček.

Český tricyklista uspěl v silničním závodě na 24 kilometrů na automobilovém závodišti v Brands Hatch, odkud už čeští sportovci odvezli tři medaile.

Start nebyl povedený

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel při průjezdu prvním i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. 

„Po prvním kole se tam vytvořila trošku mezera, pak ale odstoupil německý závodník a to bylo pro Davida dobré,“ komentoval průběh závodu trenér Luboš Jirka.

V posledním kole se ale dokázal dostat na třetí pozici a tu udržel před dotírajícím Viljoenem až do cílové rovinky, čímž pro sebe získal bronzovou medaili!

Ve stejném závodě startovala i Lenka Kadetová, která v širokém startovním poli skončila jedenáctá, když také dokázala v posledním kole o jednu pozici vylepšit své průběžné umístění.

Pro české barvy se tak jednalo o další povedený den na závodním okruhu Brands Hatch.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy