Další bronz z HME! Tentokrát zazářil výškař Bába

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 3. 2013 18:07
Výškař Jaroslav Bába vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu třetí místo. Stačil mu k tomu výkon 231 cm.
Jaroslav Bába na HME ve Švédsku
Jaroslav Bába na HME ve Švédsku | Foto: Reuters

Göteborg (Švédsko) - Skvělé! Výškař Jaroslav Bába vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu třetí místo. Tyčkařka Jiřina Svobodová skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá.

Obhájce stříbrné medaile skočil v dnešním výškařském finále 231 cm a nestačil jen na Rusy Sergeje Mudrova (235 cm) a Alexeje Dmitrika (233). O centimetr si vylepšil letošní maximum. 

Pro Bábu je to čtvrtý cenný kov z velké akce, ve sbírce má i olympijský bronz z Atén a třetí místo z halového mistrovství světa v roce 2004.

Pro českou výpravu je to ve Švédsku už druhá medaile. V pátek získal rovněž bronz koulař Ladislav Prášil.

Smůla přišla v tyčce

Svobodová skončila výkonem 462 cm čtvrtá a nenavázala na loňské vítězství na letním evropském šampionátu v Helsinkách. Stejnou výšku zdolala i bronzová Ruska Anželika Sidorovová.

Svobodovou o cenný kov připravila jedna oprava na 452 cm, které ruská tyčkařka skočila napoprvé. Zvítězila Britka Holly Bleasdaleová, která až v rozeskakování předčila Annu Rogowskou z Polska.

"Pokazila jsem si to sama, i když to je k vzteku. Ale myslím, že je to docela slušné zakončení sezony, která byla jako na houpačce," řekla Svobodová.

Halové mistrovství Evropy v atletice v Göteborgu:

Finále:

Muži:

Výška: 1. Mudrov 235, 2. Dmitrik (oba Rus.) 233, 3. Bába (ČR) 231

Ženy:

Tyč: 1. Bleasdaleová (Brit.) 467, 2. Rogowská (Pol.) 467, 3. Sidorovová (Rus.) 462, 4. Svobodová (ČR) 462.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy