Dallas udolal Chicago po druhém prodloužení

3. 12. 2014 8:38
Dvě prodloužení potřebovali basketbalisté Dallasu, než si v úterním programu NBA zajistili v Chicagu vítězství 132:129.
I přes nepříjemnou obranu Milwaukee nastřílel Kevin Love 26 bodů
I přes nepříjemnou obranu Milwaukee nastřílel Kevin Love 26 bodů | Foto: Reuters

Chicago - Dvě prodloužení potřebovali basketbalisté Dallasu, než si v úterním programu NBA zajistili v Chicagu vítězství 132:129. Hvězdou utkání byl Monta Ellis, který nastřílel 38 bodů včetně klíčové trojky v druhé nastavené pětiminutovce.

Křídelník Ellis zařídil hostům prodloužení, když 1,2 sekundy před koncem normální hrací doby proměnil tři trestné hody. V závěru prvního prodloužení vyrovnal trojkou o desku rozehrávač Chicaga Derrick Rose, druhé nastavení pak rozhodl Ellis, který trojkou 40 vteřin před koncem otočil na 130:129 ve prospěch Dallasu.

V dalším vyrovnaném utkání zvítězil Portland nad Denverem 105:103. LaMarcus Aldridge za vítěze nastřílel 39 bodů a 1,3 sekundy před koncem přihrál na vítězný koš Robinu Lopezovi.

Durant se vrátil, výhru ale neslavil

Nejlepší hráč minulé sezony Kevin Durant se po zlomenině a operaci nohy vrátil do sestavy Oklahomy City a dal 27 bodů, ale Thunder prohráli v New Orleans 104:112. "Ještě to pochopitelně nemělo tu správnou šťávu, ale cítil jsem se dobře," uvedl Durant, bez nějž tým vyhrál jen pět ze 17 zápasů.

Cleveland porazil Milwaukee 111:108 zejména díky výkonu svého hvězdného tria. Kyrie Irving nastřílel 28, LeBron James 27 a Kevin Love 26 bodů. Hráči Cavaliers si ale po utkání pochvalovali přínos náhradníka Mikea Millera.

"Byli jsme v problémech a potřebovali jsme něco změnit. Mike to dokázal," řekl trenér Clevelandu David Blatt. Miller trefil dvě trojky, doskočil sedm míčů a připsal si i důležitý blok.

Bryant se včas probudil

Podruhé za sebou zvítězili Los Angeles Lakers, kteří vyhráli v Detroitu 106:96 i přes výkyvy Kobeho Bryanta. Ten v první půli nedal ani koš, ale ve třetí čtvrtině pak nastřílel 12 bodů v řadě, čímž zajistil svému týmu rozhodující náskok. Bryant nasbíral i 13 asistencí, ale zároveň také deset ztrát.

V newyorském derby se radovali hráči Brooklynu, kteří porazili Knicks 98:93. V koncovce mohl trojkou vyrovnat Carmelo Anthony, ale minul, zatímco jeho trenér Derek Fisher marně žádal o oddechový čas. "Nevěděl jsem, jak je to s time outy. Ale viděl jsem, že mám volno. Byla to čistá střela v souboji jeden na jednoho a já ji minul," řekl Anthony.

Výsledky NBA:

Atlanta - Boston 109:105, Chicago - Dallas 129:132 po druhém prodl., Cleveland - Milwaukee 111:108, Denver - Portland 103:105, Detroit - LA Lakers 96:106, Golden State - Orlando 98:97, New Orleans - Oklahoma City 112:104, New York - Brooklyn 93:98, Phoenix - Indiana 116:99, Sacramento - Toronto 109:117.

4. Utah 18 5 13 27,8
5. Minnesota 16 4 12 25,0