Dallas prohrál s Golden State a vypadl z pozic pro play off

Aktualizováno 2. 4. 2014 10:00
Dirk Nowitzki svůj Dallas v důležitém zápase o postup do play off k výhře nedovedl. | Foto: Reuters

Dallas - Basketbalisté Dallasu nezvládli důležitý zápas v boji o postup do play off NBA, když v úterním zápase prohráli na své palubovce 120:122 v prodloužení s Golden State.

V tabulce devátí Mavericks sice mají stejně výher jako Phoenix a Memphis, ti však mají zápas k dobru.

Dallas už počtvrté v sezoně prohrál prodloužení na domácí palubovce. Po střele rozehrávače Golden State Stephena Curryho v poslední sekundě nastavení se radovali Warriors.

Curry zápas zakončil s 23 body a 10 asistencemi, 27 bodů dal Klay Thompson. V domácím dresu nastříleli Dirk Nowitzki 33 a Monta Ellis 27 bodů.

Warriors si na západě upevnili šesté místo za Portlandem, který zvítězil na palubovce Los Angeles Lakers 124:112. Na čtvrté výhře v řadě měli lví podíl Damian Lillard s 34 body a LaMarcus Aldridge s 31 body a 15 doskoky.

Náhradník Lakers Nick Young nastřílel 40 bodů, čímž stanovil rekord sezony v celé lize pro hráče z lavičky.

Brooklyn po osmi letech zdolal Houston

Basketbalisté Brooklynu se v úterý stali ve Východní konferenci pátým týmem s jistou účastí v play off. Do vyřazovacích bojů je posunula výhra 105:96 nad Houstonem, který dokázali porazit poprvé po osmi letech a ve vlastní hale dokonce po jedenácti.

Doma se Nets momentálně velmi daří, vyhráli už počtrnácté za sebou, čím stanovili nový klubový rekord.

Joe Johnson byl s 32 body nejlepším střelcem domácích, dvouciferný počet bodů přidalo dalších pět hráčů.

Rockets, kteří už o play off velmi pravděpodobně také nepřijdou, hráli bez zraněného Dwighta Howarda a střelecky je táhl s 26 body James Harden, který proměnil všech 16 trestných hodů.

Brooklyn - Houston 105:96, Dallas - Golden State 120:122 po prodl., LA Lakers - Portland 112:124.

2. Portland 76 49 27 64,5
3. Minnesota 73 36 37 49,3