Dálkový běžec Řezáč dojel druhý v Marcialonze

27. 1. 2013 12:07
Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč | Foto: Eduard Erben

Predazzo (Itálie) - Skvělé! Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil druhý v Marcialonze, závodu FIS Marathon Cupu a Ski Classics.

Na trati 70 kilometrů klasickou technikou dnes obhájil prvenství Nor Jörgen Aukland, který se v cíli v Predazzu radoval již ze svého čtvrtého vítězství v kariéře. Řezáč za vítězem zaostal o sedm vteřin. Třetí dojel letošní vítěz Jizerské padesátky Anders Aukland, bratr Jörgena.

"Závod byl dobrý. Jsem spokojen, že jsem se dostal mezi bráchy. Měl jsem perfektní lyže," pochvaloval si v televizním rozhovoru Řezáč, který Marcialongu vyhrál v roce 2005. "Jörgen je skvělý, a to především ve stoupání," ocenil Řezáč vítěze.

Pětašedesát kilometrů se držela v čele skupina dvaceti běžců a rozhodlo již tradičně stoupání do kopce Cascata. Řezáč začal "šplhat" do cíle čtvrtý za bratry Auklandovými a Švédem Jerrym Ahrlinem. Brzy všem poodjel Jörgen Aukland. Řezáč v půlce kopce nastoupil a druhým místem si vylepšil loňskou třetí pozici.

Jörgen Aukland vyhrál Marcialongu poprvé před deseti lety, znovu se radoval v roce 2006 a loni. Titul naposledy obhájil Španěl Juan Jesús Gutiérrez v roce 2002.

Marcialonga, závod FIS Marathon Cupu a Ski Classics v dálkovém lyžování v Itálii - 70 km klasickou technikou:

Muži:

1. J. Aukland (Nor.) 2:58:21,3, 2. Řezáč (ČR) -7,2, 3. A. Aukland (Nor.) -16,0, 4. Ahrlin (Švéd.) -22,9, 5. Dammen -30,3, 6. Kjölstad 40,0, ...19. Novák (ČR) -2:23,9.