Cyklokrosařka Nash dojela v Diegemu třetí a navázala pódiovým umístěním na vítězství z Namuru

Aktualizováno 23. 12. 2016 22:12
Cyklokrosařka Kateřina Nash skončila v závodu série Superprestige v Diegemu na třetím místě.
Marianne Vosová
Marianne Vosová | Foto: Reuters

Diegem - Cyklokrosařka Kateřina Nash skončila v závodu série Superprestige v Diegemu na třetím místě. Pět dnů po triumfu ve Světovém poháru v jiném belgickém městě Namuru dojela do cíle za vítěznou Nizozemkou Marianne Vosovou a domácí závodnicí Sanne Cantovou, která byla ve všech dosavadních šesti závodech první nebo druhá a jasně vede průběžné pořadí.

Devětatřicetiletá Nash se v seriálu Superprestige představila v této sezoně poprvé stejně jako vítězná Vosová. Na sedminásobnou mistryni světa ztratila česká reprezentantka 34 sekund, Cantová ji porazila o 16 vteřin. Mezi juniory byl Tomáš Kopecký čtvrtý.

Superprestige má na programu ještě dva únorové závody.

Závod cyklokrosové série Superprestige v Diegemu (Belgie):

Ženy: 1. Vosová (Niz.) 43:11, 2. Cantová (Belg.) -18, 3. Nash (ČR) -34.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Cantová 87, ...17. Nash 13.

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:06:22, 2. Van Aert stejný čas, 3. Pauwels (oba Belg.) -24, ...16. Boroš (ČR) -3:23.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. M. Van der Poel 89 b., 2. Van Aert 85, 3. L. Sweeck (Belg.) 67, ...11. Boroš 19.

Muži do 23 let: 1. Hermans (Belg.) 52:45, ...24. Ťoupalík (ČR) -2:53.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Hermans 88, ...12. Ťoupalík 29.

Junioři: 1. Camps (Belg.) 38:27, ...4. Kopecký (ČR) -33.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Vandebosch (Belg.) 84, ...5. Kopecký 53.