Cyklokrosařka Nash byla v generálce na Tábor druhá

25. 1. 2015 15:30
Cyklokrosařka Kateřina Nash obsadila v generálce na mistrovství světa v Táboře druhé místo v závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide.
Kateřina Nash
Kateřina Nash | Foto: CPA Eduard Erben

Hoogerheide (Nizozemsko) - Cyklokrosařka Kateřina Nash obsadila v generálce na mistrovství světa v Táboře druhé místo v závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide. Českou mistryni v nizozemském bahně porazila jen Italka Eva Lechnerová, jež dojela do cíle o 18 sekund dřív.

Sedmatřicetiletá Nash dalším umístěním na stupních vítězů potvrdila své medailové ambice na domácím světovém šampionátu, který se jede příští víkend. Po prosincovém příjezdu do Evropy z USA, kde trvale žije, startovala ve třech závodech SP a pokaždé stanula na pódiu. Po vítězství v Namuru byla druhá v Heusen-Zoledru a po krátkém návratu za oceán nyní i v Hoogerheide.

Vítězstvím se zařadila mezi seznam kandidátek na úspěch v Táboře italská bikerka Lechnerová, jež bude obhajovat stříbro z loňského roku. Třetí dnes skončila s odstupem devíti sekund za Nash úřadující mistryně světa v silniční cyklistice Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie.

Závod se nepovedl vítězce posledních šesti MS Marianne Vosové, jež dojela na domácí trati dvanáctá se ztrátou téměř tří minut na Lechnerovou. Nizozemská hvězda porazila o čtyři sekundy druhou nejlepší Češku Martinu Mikuláškovou. Zkušená Pavla Havlíková byla třiadvacátá.

Vítězkou Světového poháru se stala dnes čtvrtá Belgičanka Sanne Cantová. Nash, jež absolvovala jen polovinu šestidílného seriálu, byla osmá.

Závěrečný závod Světového poháru v cyklokrosu v Hoogerheide (Nizozemsko):

Ženy: 1. Lechnerová (It.) 44:53, 2. Nash (ČR) -18, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -27, 4. Cantová (Belg.) -54, 5. Stultiensová (Niz.) -1:03, 6. Chainelová-Lefévreová (Fr.) -1:19, ...13. Mikulášková -2:57, 23. Havlíková -4:34, 35. Štěpánová -6:24, 44. Nosková -8:20, 50. Lukešová (všechny ČR) -1 kolo.

Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Cantová 246, 2. Van Loyová (Belg.) 204, 3. Comptonová (USA) 187, ...8. Nash 160, 12. Mikulášková 124, 14. Havlíková 113, 38. Nosková 14, 53. Kuntová (ČR) 3.

Muži do 23 let: 1. L. Sweeck 52:02, 2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) -28, 3. Doubey (Fr.) -52, ...8. Skála -1:57, 11. Nipl -2:15, 19. Ťoupalík -3:51, 38. Schubert, 43. Vrána (všichni ČR) oba -1 kolo.

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. M. Vanthourenhout 190, 2. L. Sweeck 185, 3. Van Aert (Belg.) 160, ...10. Skála 86, 11. Ťoupalík 79, 18. Nipl 46.

Junioři: 1. Iserbyt (Belg.) 37:40, ...41. Vojíř -3:48, 49. Kunt -4:14, 51. Jelínek -4:22, 52. Matějček -4:27, 66. Bařtipán (všichni ČR) -7:28.

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Iserbyt 230, ...43. Březina 9, 49. Jelínek 3.