Cyklokrosařka Havlíková skončila na SP šestá, blýskl se Ťoupalík

26. 12. 2015 16:50
Pavla Havlíková dojela v cyklokrosovém závodu Světového poháru šestá, Adam Ťoupalík skončil v kategorii do 23 let třetí.
pavla havlíková
pavla havlíková | Foto: ČTK

Heusden-Zolder - Cyklokrosařka Pavla Havlíková dojela šestá v závodě Světového poháru v Heusden-Zolderu, kde se za měsíc bude konat mistrovství světa. Mezi muži do 23 let byl v Belgii třetí Adam Ťoupalík, nejlepší Čech v kategorii elite Michael Boroš skončil dvanáctý.

Dvaatřicetiletá Havlíková dala zapomenout na týden staré vystoupení z Namuru, kde zdravotně indisponovaná obsadila jedenácté místo a poprvé v sezoně se nevešla do elitní desítky. Dnes dojela 50 sekund za vítěznou Sanne Cantovou z Belgie, jež se díky druhému vítězství v sezoně ujala vedení v SP. Havlíková je šestá i celkově.

Nejlepší Ťoupalíkův výkon v sezoně

Nejlepší výsledek v sezoně zaznamenal mistr republiky Ťoupalík, jenž dojel mezi třiadvacítkáři na třetí pozici čtyři sekundy za nejrychlejším Jorisem Niewenhuisem z Nizozemska. "Už minulý týden bylo vidět, že na to Adam má. Ale v Namuru ho srazily technické problémy. Dnes už dokázal zúročit svoji chytrost, zkušenosti a sílu," citoval server cyklokros.cz reprezentačního trenéra Petra Dlaska.

V elitní mužské kategorii zopakoval Boroš dvanácté místo z Namuru. Stejně jako před týdnem zvítězil mistr světa Mathieu van der Poel, jenž po říjnové operaci kolena vynechal úvodní dva díly SP v sezoně. Dvacetiletý Nizozemec porazil o dvě sekundy domácího Kevina Pauwelse, třetí skončil vítězův krajan Lars van der Haar. Boroš ztratil 1:28 minuty.

V čele zůstává Wout van Aert

V čele SP zůstal dva závody před koncem Belgičan Wout van Aert, i když poprvé v sezoně neskončil na prvním nebo druhém místě, ale až osmý. Borošovi patří čtrnáctá pozice.

Seriál vyvrcholí 17. a 24. ledna závody ve francouzském Ligniéres-en-Berry a nizozemském Hoogerheide.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Heusden-Zolderu (Belgie):

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 45:02, 2. Comptonová (USA) -7, 3. Van Loyová (Belg.) -24, 4. De Jongová (Niz.) -27, 5. Maniová (Fr.) -48, 6. Havlíková -50, ...20. Nosková -2:28, 53. Lukešová -6:21, 57. Mináriková-Švecová (všechny ČR) -7:26.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Cantová 222, 2. Lechnerová (It.) 205, 3. Comptonová 173, ...6. Havlíková 135, 16. Nash 60, 37. Mikulášková 14, 41. Czeczinkarová (všechny ČR) 13.

Muži do 23 let: 1. Niewenhuis (Niz.) 47:56, 2. Hoeyberghs (Belg.) -2, 3. Ťoupalík -4, ...36. Šírek -3:35, 38. Schubert -3:38, 42. Mayer (všichni ČR) -4:19.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Iserbyt (Belg.) 170, ...14. Ťoupalík 63, 44. Šírek 2.

Junioři: 1. Bonnet (Fr.) 41:13, ... 24. Sirůček -1:57, 37. Honzák -2:51, 41. Gavenda -3:32, 42. Novák -3:32, 51. Palička -4:29, 53. Jarý (všichni ČR) -4:58.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Jaspers (Belg.) 220, ...27. Jelínek 21, 32. Březina 16, 37. Sirůček 13, 54. Gavenda 1.